100 років хіміку-органіку Федору Бабичеву

16.03.2017

2 березня 2017 року відбулось урочисте засідання кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвячене 100-річчю від дня народження видатного вченого в галузі органічної хімії, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії України, академіка НАН України, доктора хімічних наук, професора Федора Семеновича Бабичева.

Засідання відкрив декан хімічного факультету професор Ю. Воловенко. З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи В. Мартинюк, він підкреслив важливість таких постатей як Федір Семенович Бабичев для  наукової спільноти. Продовженням засідання стала доповідь завідувача кафедри органічної хімії члена-кореспондента НАН України професора В. Хилі «Федір Семенович Бабичев – людина, вчений, педагог». У доповіді були відображені основні здобутки наукової і педагогічної діяльності Федора Семеновича, цікаві біографічні дані, висвітлена роль Науковця і Людини в історії розвитку хімічної науки, продемонстровано розвиток ідей Федора Бабичева у сучасних наукових напрямках кафедри.

У другій частині заходу пролунали спогади випускників хімічного факультету різних років – тих, кому пощастило спілкуватись, навчатись, працювати з Федором Семеновичем. Першим зі спогадами з студентського та наукового життя виступив академік НАН України, почесний директор інституту фізичної хімії імені Л. Писаржевського В. Походенко. Багато теплих слів, цікавих фактів із різних аспектів життя і діяльності Ф. Бабичева. звучало у виступах: Ф. Михайленка (д.х.н., інститут органічної хімії НАН України), А. Демченка (д.фарм.н., ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка), проф. В. Сиромятнікова, проф. В. Сухана, чл.-кор. НАН України проф. М. Слободяника, проф. З. Войтенко, проф. В. Ковтуненка, доц. О. Гордієнко (хімічний факультет), І. Шевченка (д.х.н., інститут біоорганічної хімії та нафтохімії), А. Вовк (чл.-кор. НАН України,   директор інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України), В. Огенка (чл.-кор. НАН України, інститут загальної та неорганічної хімії імені В. Вернадського НАН України).

Цей захід зібрав представників української наукової та освітянської хімічної спільноти, вчених НАН України. Серед представників академії наук були присутні: І. Кальченко (чл.-кор. НАН України, директор інституту органічної хімії), Ю. Шермолович та М. Вовк (д.х.н., проф. заступники директора інституту органічної хімії), Ю. Ягупольський (д.х.н., інститут органічної хімії), В. Броварець (д.х.н., проф. заступник директора інституту біоорганічної хімії та нафтохімії), В. Пехньо (чл.-кор. НАН України, директор інституту загальної та неорганічної хімії імені В. Вернадського), А. Білоус (академік НАН України, інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського), В. Кошечко (віце-президент НАН України, академік НАН України, директор інституту фізичної хімії імені Л. Писаржевького), В. Павліщук (чл.-кор. НАН України, заступник директора інституту фізичної хімії імені Л. Писаржевького), П. Стрижак, Я. Кучмій, С. Орлик (чл.-кореспонденти НАН України, інститут фізичної хімії імені Л. Писаржевького), В. Брей (чл.-кор. НАН України, заступник директора інституту сорбції та проблем ендоекології), В. Туров (чл.-кор. НАН України, заступник директора інституту хімії поверхні іменіО. Чуйка) та багато інших науковців.

Всі виступи продемонстрували виняткову роль особистості у науковій історії і стали потужним поштовхом для подальших наукових звершень сучасників.