Презентація результатів Міжнародного проекту QUAERE

03.03.2017

2 березня 2017 року у залі Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася презентація проміжних результатів Міжнародного проекту  QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» за програмою ERASMUS+.

Участь у презентації взяли проектор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, представник Технологічного Університету міста Вроцлав, який є координатором проекту QUAERE Маріуш Мазуркевич, директор НМЦ організації навчального процесу КНУ Андрій Гожик, заступник директора з навчальної і науково-методичної роботи, президент громадської організації Фонд «Європа ХХІ» Галина Усатенко, а також представники Міністерства, викладачі, студенти та інші.

Андрій Гожик представив аналіз сучасного стану системи забезпечення якості вищої освіти в Україні і зауважив, що налагодження та ефективне функціонування систем внутрішнього і зовнішнього забезпечення якості освітнього процесу є пріоритетними викликами на сучасному етапі розвитку вищої освіти України.

Крім того, учасникам консорціуму було презентовано Дорожню карту «Забезпечення якості вищої освіти в Україні». Основою до приготування дорожньої карти стали аналіз нормативно-правової основи та стану системи забезпечення якості в українських навчальних закладах (підготовлено Київським національним університетом імені Тараса Шевченка); самооцінювання системи внутрішнього забезпечення якості освіти; опитування понад 200 навчальних закладів України, за результатами якого було зроблено звіт (аналіз результатів Сумський державний університет), проведене за підтримки Міністерства освіти і науки України; аналіз нормативно-правової бази забезпечення вищої освіти України; огляд кращих практик забезпечення якості освітнього процесу, що були представлені європейськими партнерами.

На запитання щодо спрямування й основного змісту проекту QUAERE, Маріуш Мазуркевич відповів, що мета проекту дуже проста – це здійснити внесок у діяльність українських вишів і сформувати механізм забезпечення якості освіти, що буде діяти не лише в рамках цього проекту, а й в усіх українських проектах і надалі.