«Хорея Козацька» у Мистецькому салоні

13.12.2016

12 грудня у Мистецькому салоні Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступив ансамбль стародавньої музики «Хорея Козацька».

У камерній залі перед завороженими слухачами хлопці зіграли зразки-реконструкції пісенної творчості бароко, пам'ятки романтизму, пісні про визвольні змагання і кілька сучасних мелодій. До кожного твору лідер гурту, «мандрівний співець» Тарас Компаніченко робив короткий вступ, оповідаючи про походження того чи іншого пісенного шедевру і про те, як і чому ці твори опинилися у репертуарі «Хореї Козацької».

Звуки бандури, ліри, скрипки, віолончелі торкали і зворушували серце, заворожували душу присутніх. Кожна пісня завершувалася гучними оплесками, а подекуди – блиском сліз на очах.