Мале та середнє підприємництво: проблеми і перспективи розвитку в Україні

24.11.2016

За сприяння Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України та Інституту Доктора Яна-Урбана Сандала (Норвегія) 17-18 листопада 2016 року на економічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка кафедра підприємництва провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Мале та середнє підприємництво: проблеми і перспективи розвитку в Україні».

Основні тематичні напрями роботи конференції:

• стратегічні пріоритети конкурентного розвитку підприємництва;
  • регулювання діяльності малого та середнього підприємництва;
  • розвиток соціального підприємництва.

Пленарне засідання урочисто відкрив декан економічного факультету Базилевич Віктор Дмитрович, з вітальним словом до учасників звернулась завідувач кафедри підприємництва Мазур Ірина Іванівна.

З доповідями на конференції виступили:

Єхануров Юрій Іванович – к.е.н., професор, президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, тема доповіді: Регулювання діяльності малого та середнього підприємництва;

Биковець Вячеслав Михайлович – генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, тема доповіді: Проблеми розвитку малого підприємництва України на сучасному етапі;

Гайда Сергій Михайлович радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, керівник та проектний менеджер цільової команди реформи управління державною власністю, тема доповіді: Особливості реформування підприємств державного сектору;

Ян-Урбан Сандал – д.е.н., професор, ректор Інституту Доктора Яна-Урбана Сандала, Норвегія, тема доповіді: The vision of Social Entrepreneurship;

Александер Шкурла – радник з економічних питань стратегічної групи радників з підтримки реформ, Кабінет міністрів України., тема доповіді: Якість підприємницького середовища як мотивація росту;

Бураковський Ігор Валентиновичекономічний радник Програми USAID «ЛЕВ», Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, тема доповіді: Особливості розвитку МСП в Україні. По результатах першого щорічного опитування «Оцінка ділового середовища МСП»;

Луцюк Сергій Володимирович – директор ТОВ «Академія АП.МІ», тема доповіді: Всеукраїнський електронний Агрегатор – нові можливості для розвитку вітчизняного малого та середнього підприємництва;

Костянтин Федоров віце-перзидент, генеральний менеджер Japan Tobacco International (JTI) Belarus, тема доповіді: Corporate social responsibility of SME;

Бердалієв Фуркатжон Абдуганієвич – директор ПП «Арамати Багдада», Узбекистан, тема доповіді: Малий та середній бізнес як рушій соціальних перетворень Ферганської долини республіки Узбекистан;

Salayev Kanan Haci – аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка, тема доповіді: The perspectives of innovation development of small and medium entrepreneurship of the Republic of Azerbaijan.

18 листопада в межах конференції відбувся Саміт з Соціального підприємництва (49 th SUMMIT Conversations on Emerging Issues in SOCIAL ENTREPRENEURSHIP). Під час якого з доповідями виступили викладачі, аспіранти та студенти економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету «Львівська політехніка», Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

На завершення Саміту було проведено церемонію вручення сертифікатів і дипломів викладачам та студентам Школи Соціального підприємця Інституту Доктора Яна-Урбана Сандала (Норвегія).

Учасниками конференції стали представники: Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України; Кабінету міністрів України; Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Інституту Доктора Яна-Урбана Сандала (Норвегія); Національної академії правових наук України; Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України; Львівського національного університету імені Івана Франка; Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця; Національного університету біоресурсів і природокористування України; Університету Державної фіскальної служби України; Департаменту інвестицій та міжнародного співробітництва Європейської Економічної Палати в Україні; ТОВ «Академія АП.МІ»; Japan Tobacco International (JTI) (Джапан Тобако Інтернешнл).

Загалом, у заході взяли участь 92 учасники із 6 країн-учасниць: України, Білорусії, Норвегії, Узбекистану, Великобританії, Азербайджану).