ХІІ міжнародна наукова конференція “Електроніка та прикладна фізика”

20.10.2016

19 жовтня 2016 року на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ імені Тараса Шевченка розпочала роботу ХІІ міжнародна наукова конференція “Електроніка та прикладна фізика”.

В рамках конференції вперше відбувся науково-технічний семінар за участю представників провідних міжнародних та українських компаній, які працюють у дослідницькій та виробничій галузі електроніки, комунікаційних систем та інформаційних мереж. Мета семінару – ознайомити учасників із напрямками роботи компаній та можливостями працевлаштування студентів та випускників ФРЕКС, намітити можливі напрямки співробітництва з університетом.

Перед учасниками семінару виступили:

Володимир Рощук, Наталія Сідорук – співробітники міжнародної компанії Melexis, розробника та виробника електронних мікросхем для провідних автомобільних компаній Європи, Америки та Азії;

Андрій Добиш, Світлана Гаврутенко – співробітники українського представництва компанії Huawei, світового лідера в галузі інформаційно-комунікаційних технологій;

Юрій Вовченко, випускник факультету, директор компанії Help micro – розробника та виробника електронного обладнання та програмних засобів для систем фіскальної техніки.

Представники компаній розповіли про сучасний стан та перспективи розвитку діяльності своїх компаній в Україні, звернули увагу на велику потребу у випускниках факультету на ринку праці. Відбулося активне обговорення особливостей майбутнього працевлаштування та побудови професійної кар’єри.

На конференцію подано 125 доповідей, надрукованих у збірнику праць. Серед авторів – представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ФРЕКС, ІВТ, фізичний та хімічний факультети), інших провідних українських класичних (Дніпро, Кременчук, Львів, Луцьк, Суми, Ужгород, Харків, Чернівці) та спеціалізованих університетів (Запорізький НТУ, Луцький НТУ, НТУУ КПІ, Львівська політехніка, Харківський політехнічний інститут, Національний авіаційний університет (Київ), Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського (Харків), Національний транспортний університет (Київ), НУБІП (Київ), Львівський університет безпеки життєдіяльності, Національна академія сухопутних військ (Львів), Житомирський військовий інститут), установ НАН України (інститути фізики, фізики напівпровідників, металофізики, надтвердих матеріалів, магнетизму, проблем матеріалознавства, електрозварювання, проблем фізики і біофізики, органічної хімії, біоколоїдної хімії, біоорганічної хімії та петрохімії, неорганічної хімії, Головна астрономічна обсерваторія (всі – Київ), Харківський фізико-технічний інститут, Інститут монокристалів (Харків), Інститут електронної фізики (Ужгород), Львівський центр Інституту космічних досліджень), науково-виробничих установ (НДІ «Оріон» (Київ), науково-дослідницька компанія «Карат» (Львів), клінічна лікарня «Феофанія», компанія ТММ Limited (Київ), Науковий центр фізичних технологій (Харків), КБ «Південне» (Дніпро)).

Представлені також зарубіжні університети та наукові установи: університет м. Константин (Алжир), Білоруський державний університет (Мінськ), Imperial College (Лондон, Велика Британія), університет Адама Міцкевича (Познань, Польща), університет Яна Длугоша (Ченстохов, Польща), університет кардинала Стефана Вишинського (Варшава, Польща), Лісабонський університет (Португалія), Ульянівський державний технічний університет (Росія), університет Техасу (Остін, США), Об’єднаний інститут високих температур (Москва, Росія), Інститут космічних досліджень ім. Годдарта (НАСА, США).

Андрій Нетреба,

заступник голови оргкомітету