Ініціатива СП КНУ підтримана МОН України

19.10.2016

19 жовтня 2016 року в КНУ імені Тараса Шевченка Студентський парламент презентував інноваційну ідею впровадження електронних виборів до органів студентського самоврядування Університету.

Учасниками цікавої дискусії стали: заступник Міністра освіти і науки Роман Греба, ректор КНУ Леонід Губерський, проректор з науково-педагогічної роботи (виховна робота) В’ячеслав Шамрай, директор Центру комунікацій Олена Добржанська, керівник відділу по роботі зі студентами Віктор Собко, представники Громадської організації «Електронна демократія».

Розповідаючи про проект, Голова СП КНУ Тетяна Федорчук зауважила, що впровадження системи е-виборів у вищих навчальних закладах сприятиме розвитку студентського самоврядування та демократії в університетах, що декларується Законом України «Про вищу освіту». «Е-вибори допоможуть раціонально використовувати університетські ресурси, підвищать студентську активність у виборчому процесі, а студентський квиток у поєднанні з електронним підписом стане суттєвим кроком на шляху е-демократії та е-виборів», - зазначила вона.

Презентуючи проект «Студентський квиток + Електронний підпис», Голова ЦВК СПУ Юлія Корзенюк розкрила переваги впровадження системи е-виборів в Університеті: «Це сприятиме розвитку інформаційних технологій та збільшить спектр можливостей е-послуг, які вже пропонує держава. Створить новітні платформи взаємодії адміністрації Університету та студентства через такі механізми, як е-петиції, е-форуми, е-голосування, сформує постійний ефективний зворотній зв’язок, сприятиме прозорості та відкритості Університету».

Відповідаючи студентам, заступник Міністра освіти і науки Роман Греба сказав: «Я ваш перший шанувальник! Наскільки мені відомо, жоден із українських університетів нічого подібного досі ще не зробив. Ви станете першими, тому буде складно, але ця справа варта витрачених зусиль. Зі свого боку ми будемо максимально сприяти цій ініціативі, бо її реалізація може стати гарантією чесних виборів і демократизації українського суспільства».

Підсумовуючи дискусію, ректор Леонід Губерський зауважив, що Університет впроваджує нову систему електронного документообігу, тож ця студентська ініціатива гармонійно вкладається у загальну концепцію та обов’язково буде підтримана адміністрацією.

Тетяна Воротняк, Прес-центр