Круглий стіл «Відповідальність за злочини проти міжнародного права в контексті збройного конфлікту на території України»

19.10.2016

В Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка 11 жовтня 2016 року відбувся круглий стіл «Відповідальність за злочини проти міжнародного права в контексті збройного конфлікту на території України».

У ході заходу, модератором якого виступив доцент Микола Гнатовський, українські юристи-міжнародники з Києва, Харкова, Львова та Одеси, а також гості Інституту, викладачі Університету КІМЕП (Алмати, Республіка Казахстан), обговорили питання кримінальної відповідальності індивідів за злочини проти міжнародного права, вчинені у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України.

Основним доповідачем був викладач університету КІМЕП, провідний фахівець із міжнародного кримінального права, доктор права Берлінського університету імені Гумбольдта, автор монографії «The Crime of Aggressionin International Law» Сергій Саяпін. У доповіді та наступній дискусії піднімалися питання відповідності положень Кримінального кодексу України сучасним міжнародним стандартам, обговорювалася кваліфікація збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей у контексті міжнародного кримінального права та пропонувалися конкретні механізми притягнення до відповідальності осіб, які вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності під час цього конфлікту.

Прес-центр ІМВ