Школа студкураторів КНУ: перші підсумки

05.09.2016

Днями в Університеті, в рамках проекту СТУДКУРАТОР КНУ, завершила роботу перша Школа студкураторів. Можливості нових горизонтів, цікавих знайомств, лекції, тренінги та більше 300 зареєстрованих студентів-старшокурсників – такі перші підсумки Школи.

Упродовж трьох днів – з 29 по 31 серпня – майбутні студкуратори відвідали низку інформаційних заходів, покликаних систематизувати їхні знання про різноманітні сфери університетського життя. Так, зокрема, за час Школи студкураторам розповідали:

В'ячеслав Вікторович Шамрай (проректор з науково-педагогічної роботи (виховна робота): про права та обов'язки студентів;

Віктор Михайлович Собко (керівник Відділу по роботі зі студентами): про клуби, об'єднання, коворкінги та арт-простори, які є у нашому Університеті;

Тетяна Федорчук (Голова Студентського парламенту Університету): про Органи Студентського самоврядування у нашому Університеті і чим вони відрізняються один від одного;

Анастасія Кікоть (Голова Студентського парламенту Інституту філології) та Сергій Тертерян (Голова Студентського парламенту факультету кібернетики) поділились досвідом того, як працює проект "Студентське кураторство" в Інституті філології та на факультеті кібернетики;

Ілля Бачурін (аспірант факультету психології), Микола Дудка і Влад Кругляк (студенти факультету психології) розповіли про психологію першокурсників.

Хто ж він, студкуратор КНУ, та як цей проект працює – коментує Віктор Михайлович Собко: «Студкуратор КНУ – це молода, енергійна, впевнена у собі молода людина (старшокурсник / старшокурсниця), яка зможе допомогти студентам першого курсу адаптуватися в університетському середовищі та максимально швидко влитися в студентське життя. Студкуратор організовує систему відносин через різноманітні види виховної діяльності академічної групи, створює умови для індивідуального самовираження кожного студента і розвитку кожної особистості. На сьогоднішній день на факультетах сформовані групи першокурсників певної спеціальності, за які відповідають студенти, котрі навчаються за тією ж спеціальністю, що й їхні «вихованці». Таким чином, старшокурсники стануть опорою для молодших колег, поділяться усіма студентськими секретами і будуть своєрідним ланцюжком, що зможе поєднати абсолютно різних людей у дружній колектив однодумців».

Нагадаємо, що проект СТУДКУРАТОР КНУ створений за спільної ініціативи Студентського парламенту та Відділу по роботі зі студентами КНУ імені Тараса Шевченка.