“Геологічна освіта та наука в ХХІ столітті. Проблеми викладання геологічних дисциплін”

19.05.2006
Під такою назвою відбулась міжнародна науково-педагогічна конференція на геологічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка 17-19 травня 2006 року.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи член-кореспондент академії педагогічних наук України, доктор фізико-математичних наук, професор Олег Закусило. Він привітав учасників з початком роботи конференції, побажав усім успіхів і виклав своє бачення проблем геологічної освіти. Проректор підкреслив, що однією з них є фінансування. Викладання геології потребує практики, а практика – коштів.

На конференції були заслухані доповіді з таких питань:
Стандарти геологічної освіти;
Взаємодія геології з іншими науками, стикові наукові напрями, наближення наук про Землю дисциплін до рівня точних наук;
Економічна геологія – актуальний напрям сучасної науки, навчального процесу та практики. Особливості підготовки фахівців з цієї дисципліни;
Комп’ютерні технології викладання геологічних дисциплін;
Наповнення речовинних наук і дисциплін новим змістом – поняттями про мікромінерали, нанооб’єкти, квазікристали тощо;
Прикладні геологічні науки та дисципліни на сучасному етапі розвитку суспільства. Екологічні проблеми. Нанотехнології, біотехнології тощо. Нетрадиційні види мінеральної сировини.

Після закриття роботи Міжнародної науково-педагогічної конференції “Геологічна освіта та наука в ХХІ ст. проблеми викладання геологічних дисциплін” відбулось засідання комісії з геології науково-методичної ради МОН України. Під час засідання були сформульовані питання, щодо викладання геологічних дисциплін які, за словами декана геологічного факультету Володимира Михайлова, будуть передані на розгляд в Міністерство освіти України.