Механізм інформатизації університетів

21.12.2015
Інформатизація університетів – один із механізмів, що дозволяє «запустити» трансформаційні процеси в державі знизу, реалізувати великі й малі громадські ініціативи. У КНУ імені Тараса Шевченка об’єднання всіх дій щодо інформатизації в єдину програму відбулося ще 2012 року, коли відповідні матеріали були представлені на засіданні Вченої Ради. 2013 року створено факультет інформаційних технологій, з’явилися фахівці з галузі професійного управління програмами інформатизації. Все це дозволило у 2014 році впровадити проектний підхід та створити на цій основі єдину систему управління програмою інформатизації університету.

Впроваджено систему професійного управління проектами та визначені відповідальні як за проекти, так і за виконання окремих завдань, особливо з розробки програмного забезпечення. Цей крок дозволив перейти до традиційних європейських практик проектного менеджменту та виконати низку важливих проектів: заміна головного веб-сервера університету, створення системи управління проектами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, модернізація ІС «Абітурієнт», модернізація ІС «Студент»; створення електронної енциклопедії університету, створення календаря подій (конференції, наради, культурно-мистецькі заходи, вчені ради, ректорати, захисти дисертацій тощо), створення бази публікацій університету, перехід на використання адресного Інтернет-простору IPv6 в університеті, проведення профорієнтаційної роботи в соціальних мережах.

Ксенія ІЛЬЧЕНКО,
факультет інформаційних технологій