Конференція присвячена ювілею Євгена Спекторського

01.12.2015
27 листопада 2015 року на юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка пройшла перша науково-практична конференція «Юридичний факультет Університету Святого Володимира в персоналіях його викладачів та вчених». Конференція була присвячена 140-річчю від дня народження ректора Університету Святого Володимира Є. В. Спекторського. У її роботі взяли участь науковці з Австрії, Англії, Польщі, США, Швейцарії та представники чотирнадцяти ВНЗ України. Вони безпосередньо стали учасниками дискусії або надіслали матеріали доповідей.

Лейтмотивом вітального слова декана юридичного факультету Івана Гриценка стало визнання недостатності дослідницької роботи щодо повернення із забуття відомих представників Університету Святого Володимира, які своєю творчою енергією, системною інтелектуальною працею збагатили вітчизняний, європейський, а, почасти, і світовий простір, навічно закарбувавши своє ім’я в аналах окремих суспільствознавчих наук.

На пленарному засіданні наукову, освітню, адміністративну спадщину Є. В. Спекторського у своїх виступах проаналізували декан історичного факультету, проф. Іван Патриляк, доц. Андрій Руккас, доц. Олександр Ковальчук, проф. Василь Костицький, доц. Олександр Костенко, к.ю.н. Тамара Губанова та інші. Після роботи в секційних засіданнях, було ухвалено резолюцію щодо активізації наукових досліджень з метою виявлення, вивчення та актуалізації здобутків вчених, викладачів юридичного факультету Університету Святого Володимира та його спадкоємця – юрфаку Київського національного університету імені Тараса Шевченка.