Микола Рябчук прочитав лекцію про посткомуністичні трансформації

16.11.2015
За традицією, щорічну конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Соціологія та сучасні соціальні трансформації» факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка відкриває публічна лекція авторитетного науковця. Цьогоріч 12 листопада восьму таку конференцію в актовій залі Інституту післядипломної освіти Київського університету відкривала лекція «Залежність від шляху» та посткомуністичні трансформації в Україні» - одного з найбільш впливових публічних інтелектуалів сучасної України, журналіста, політичного оглядача та соціального науковця Микола Рябчука.

М. Рябчук зупинився на поясненні посткомуністичних трансформацій в українському суспільстві в контексті історичного досвіду Східної Європи, послуговуючись концепцією «залежності від шляху» (“path dependency”), що пояснює формування обмеженого «коридору можливостей» для соціальних змін, інституційним спадком попередніх історичних періодів.
Після лекції відбулося жваве обговорення висловлених тверджень.