З аудиторії Михайла Максимовича транслювався радіодиктант національної єдності

09.11.2015
9 листопада, у День української писемності та мови, відбувся ювілейний, п'ятнадцятий радіодиктант національної єдності. І хоча диктант вже має кількарічну історію, багато що цього року було вперше. Уперше диктант офіційно отримав статус міжнародного, вперше він транслювався в радіо- та телеефірі одночасно. І вперше Університет виступив як співорганізатор цієї акції. Диктант супроводжувався двогодинною радіотрансляцією з аудиторії імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що не могла вмістити всіх шанувальників рідної мови. Довелося організувати трансляцію диктанту і в сусідні аудиторії філософського факультету. Віце прем'єр - міністр, міністр культури України В'ячеслав Кириленко та ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський привітали учасників акції, наголошуючи на її виключному об»єднавчому та патріотичному значенні і повідомили про своє бажання теж писати диктант. У переповненій аудиторії були люди різного віку і різних професій. Писати диктант до Університету прийшли відомі особистості, серед яких – народний депутат Ірина Геращенко, письменник Василь Шкляр, відомі митці, зокрема, Леся і Галина Тельнюк, Віктор Павлік, Анжеліка Рудницька та інші. Цього року до написання диктанту національної єдності долучились охочі з Китаю, Австралії, Канади, Польщі, представники української діаспори інших країн. Чимало з них поспілкувалися з присутніми в аудиторії імені Михайла Максимовича в прямому радіоефірі. Можна стверджувати, що сьогодні українська мова домінувала у світі як мова вільного народу незалежної і єдиної України.