Незабутні постаті Київського університету

20.02.2006
Презентація книги “Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Незабутні постаті”, видавництво “Світ Успіху” відбулась 17 лютого 2006 року в приміщенні актової зали Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У презентації взяли участь ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Скопенко, генеральний директор видавництва “Світ Успіху” Неоніла Струк, директор музею історії університету Іван Патриляк, родичі та колеги героїв книги.

“Слава навчального закладу обумовлена тими людьми, які в ньому навчались, працювали”, - зазначив під час презентації ректор університету, академік Віктор Скопенко. За його словами книга стане для студентів своєрідним джерелом з якого можна почерпнути знання з історії університету.

У книзі зібрано дослідження і нариси багатьох авторів про відомих особистостей, колишніх випускників та викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що своєю науковою та творчою діяльністю сприяли розвитку нашої держави. На сторінках книги в портретах кращих синів і доньок українського народу відображено стосімдесятилітню історію славних традицій КНУ імені Тараса Шевченка.

Епоха Київського університету славна іменами вчених, велич яких підтвердило саме життя. У книзі “ Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Незабутні постаті” розповідається про видатних істориків і філологів М. Максимовича, В. Антоновича, М. Костомарова, М. Драгоманова, А. Кримського, С. Єфремова, Н. Полонську-Василенко; економістів М. Зібера; юристів А. Лівицького й Б. Кістяківського; математиків М. Кравчука та М. Боголюбова; механіків І. Рахманінова та П. Воронця; фізиків М. Авенаріуса, М. Білого, І. Горбаня; астрономів М. Хандрикова, С. Всехсвятського; хіміків С. Реформатського, А. Голуба, В. Єременка, А. Бабка; геологів К. Феофілактова, П. Тутковського та В. Бондарчука; ботаніків О. Фоміна та М. Холодного; зоологів О. Ковалевського, К. Кеслера; біохіміка О. Палладіна; медиків В. Караваєва, М. Стражеска, В. Беца.

Зі стін університету вийшла ціла плеяда знаменитих діячів української культури - письменники М. Старицький, М. Рильський, М. Зеров, В. Симоненко, композитор М. Лисенко, публіцист В. Марченко.

Перебуваючи в європейському освітянському просторі, Київський університет з гордістю може констатувати, що наукові та творчі здобутки багатьох його викладачів та випускників, представлених у цій книзі, сягнули рівня національного надбання та надбання людства.

Але вмістити в одній книзі найвідоміші постаті Київського університету, що прислужилися науці, суспільству, Батьківщині, досить складно. Адже їхня кількість перебільшує можливості одного видання, тож маємо надію, що ця книга буде першою із серії «Незабутні постаті», до видання якої можуть ще долучитися науковці, журналісти. Ще сотні імен, доля яких пов'язана з університетом, що зробили вагомий внесок у здобутки різних галузей життєдіяльності, необхідно було б згадати.