Відкрито новий вид ссавців з Ірану

14.02.2006
Олександр Зиков, співробітник зоологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрив новий вид снігової полівки.

Сучасні ссавці з точки зору систематики є однією з найбільш вивчених груп тваринного світу, тому відкриття нового виду ссавців - вкрай рідка в наші дні подія. Востаннє українськими вченими новий вид ссавців було описано в 1939 році.

Олександр Зиков, вивчаючи гризунів із Середнього Сходу, які зберігаються в колекції ссавців Музею Філда (The Field Museum, Чикаго, США), знайшов істотні відмінності між сніговими полівками (рід Chionomys) з Північного та Центрального Ірану. Проведене дослідження снігових полівок гірських систем Кавказу, Туркменістану й Ірану показало, що снігові полівки, які живуть у гірській системі Загрос (Центральний Іран), добре відрізняються від відомих представників роду ознаками черепа, розмірами тіла, особливостями забарвлення хутра та відносяться до нового для науки виду. Відкритий О.Є. Зиковим новий вид снігової полівки – Chionomys layi був названий на честь американського зоолога Дугласа Лея (Douglas M. Lay), який першим знайшов снігових полівок на території Ірану.