Літня школа з медичного і фармацевтичного права

30.07.2015
27-29 липня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працювала Літня школа з медичного і фармацевтичного права, організована Навчально-науковим центром медичного права юридичного факультету.

Медичне і фармацевтичне право є актуальним напрямом юридичної практики і цариною наукових досліджень, тож захід викликав неабиякий інтерес. У ньому взяли участь молоді вчені і практики, а також досвідчені фахівці, готові ділитися з колегами своїми напрацюваннями.

У перший день Літньої школи експерти (юристи і лікарі) представили своє бачення щодо тенденцій, що впливатимуть на медичну і фармацевтичну діяльність та юридичну практику й потребуватимуть наукового осмислення.

Директор навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ, доцент Радмила Гревцова розкрила питання правового статусу пацієнта, медичного і фармацевтичного працівника та закладу охорони здоров'я.

Головний дитячий імунолог м. Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Федір Лапій представив погляд лікаря на "білі плями" правового забезпечення медичної діяльності.

Завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ академік НАПрН України Роман Майданик присвятив свій виступ проблемам договірного забезпечення надання медичних послуг та медичного обслуговування населення.

Партнер Юридичної компанії «Бі Кей Бі», адвокат Максим Баришніков звернув увагу присутніх на проблеми рецепції норм міжнародного медичного права.

На другий день роботи Літньої школи учасники отримали можливість більше дізнатися про правові питання інформування пацієнта, висвітлені доцентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» Зоряною Черненко та керуючим партнером адвокатського об’єднання «Нацина Рачук» Олегом Рачуком.

Старший науковий співробітник НДІ приватного права імені Ф. Бурчака НАПрН України Галина Миронова розповіла про проблеми «медичної» дієздатності та досвід її вирішення у зарубіжних країнах, запропонувавши теми для наукових розробок.

Директор навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету Радмила Гревцова звернула увагу на практичні питання тактики і методики ведення «медичних» справ. Учасники Літньої школи із задоволенням долучилися до розгляду кейсів.

Третій день роботи Літньої школи присвячено розгляду правових питань застосування нових біомедичних технологій та правового регулювання фармацевтичної діяльності.

Навчально-науковий центр медичного права юридичного факультету