Повідомлення про радіаційну обстановку

08.05.2015
Фахівцями НДЛ теоретичної і прикладної геофізики ННІ «Геологічний інститут» Київського національного університету імені Тараса Шевченка виконуються моніторингові радіометричні дослідження в межах м. Києва та на прилеглих територіях.

У зв’язку із деяким занепокоєнням мешканців міста про підвищення гамма-фону внаслідок пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС повідомляємо, що значення потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання на спостережному майданчику (одному із найбільш наближених до зони ЧАЕС), що розташований за адресою м. Київ, вул. Градинська, 9, на 3 травня 2015 р. практично не змінилося і складає від 0,08 до 0,14 мкЗв/год ( від 8 до 14 мкР/год) при середньому значенні 0,11 мкЗв/год ( 11 мкР/год). Слід відзначити, що за існуючими нормативами безпечною вважається потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання до 0,3 мкЗв/год ( 30 мкР/год).

Радіометричні дослідження виконувались 2 – 7 травня 2015 р. за допомогою сучасного автомобільного цифрового радіометра ДКГ-01 «Сталкер».

Контроль вимірювань здійснювався за допомогою пішохідного радіометра-дозиметра ДКС-96 (Рис. 2). Прилади пройшли метрологічну повірку. Відносна похибка вимірювань складала 15-20 %.