Філдсівський лауреат Юхим Зельманов прочитав відкриту лекцію у КНУ

08.04.2015
«Ледь не єдиний з почесних докторів університету Шевченка, який сумлінно виконує обов’язки почесного доктора» — так представив аудиторії проректор КНУ Володимир Бугров одного з провідних світових математиків сучасності, лауреата Філдсівської премії Юхима Зельманова. 6 квітня математик прочитав у Червоному корпусі відкриту лекцію з прикладної абстрактної алгебри.

В останні десятиріччя, з розвитком комп’ютерних технологій абстрактна алгебра отримала надзвичайно важливе прикладне значення. Абстрактна алгебра є доволі складною для початківців, і тому професор Зельманов пообіцяв пояснювати «з самого початку», розпочавши з теорії графів та історії вивчення розширюючих графів. Абстрактна алгебра має чимало корисних застосувань у програмуванні, що можуть зацікавити студентів.

Юхим Зельманов також відвідав механіко-математичний факультет, де зустрівся з викладачами та студентами.