Кафедрі історії української літератури і шевченкознавства – 15 років

17.09.2014
Кафедра історії української літератури і шевченкознавства -
• це шлях до майбутнього через досвід минулого;
• це пізнання розмаїття динаміки і трансформації образу, жанру, поетики в літературі, мистецтві, історико-культурному розвитку;
• це традиційне, нове і новітнє, всебічне і мікротекстуальне прочитання макрогалактики “Тарас Шевченко”;
• це спроба осягнення сутності витоків літератури як визначальних форм ментальності;
• це постійний пошук невідомого у відомому, незвичного у звичному, нетрадиційного у традиційному.

Для довідки: Праджерелом кафедри історії української літератури і шевченкознавства Київського університету є кафедра російської словесності, історико-філологічного відділення, очолювана Михайлом Максимовичем (1834). 1918 року на філологічному факультеті створюється кафедра української літератури.

Кафедра історії української літератури і шевченкознавства розпочала свою діяльність 2 липня 1999 року.
Завідувач кафедри доктор філологічних наук, професор Сліпушко Оксана Миколаївна.

19 – 24 вересня 2019 року Кафедра історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на цикл заходів з нагоди 15-річчя від дня заснування.

У програмі: Відкриття виставки малярських робіт професора Людмили Задорожної і професора Григорія Штоня (19 вересня 13.00);
Презентація наукових, навчально-методичних та художніх видань кафедри історії української літератури і шевченкознавства (22 вересня 13.00);
«Класики сьогодні» - студентське ток-шоу/круглий стіл/практикум (23 вересня 13.00);
Зустріч з аспірантами, докторантами та випускниками кафедри (24 вересня 11.00); Фото-сушка «Кафедра шевченкознавства через фотооб’єктив» (24 вересня 12.30);

Заходи будуть відбуватися в Залі мистецтв Інституту філології, ауд. 63 та на кафедрі історії української літератури і шевченкознавства (ауд. 78).

Контактна особа Галина Усатенко Galyna.usatenko@gmail.com