У КНУ відкрили меморіальну дошку Науму Моргулісу

16.05.2014
15 травня 2014 року на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ відбулися урочисті заходи присвячені 110-річчю від дня народження видатного українського вченого, члена-кореспондента НАН України, професора Наума Давидовича Моргуліса: відкриття меморіальної дошки та урочисте засідання Вченої ради.

Н. Д. Моргуліс – організатор і багаторічний керівник Київської наукової школи фізичної електроніки. Понад три десятиліття він працював в Інституті фізики Академії наук України, де створив і очолив відділ фізичної електроніки. Наум Давидович віддав багато сил створенню в Київському університеті імені Тараса Шевченка спершу кафедри фізичної електроніки, а потім радіофізичного факультету, заснованого на її базі.
Меморіальна дошка встановлена в холі факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем його фундатору – свідчення неоціненного вкладу Н. Д. Моргуліса в розвиток наукової школи фізичної електроніки в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

В урочистостях взяли участь перший проректор КНУ доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАПН Олег Закусило, віце-президент НАНУ Антон Наумовець, директор Інституту фізики НАНУ Леонід Яценко, заступник директора Інститут фізики НАНУ Анатолій Негрійко, директор Інституту газу НАНУ Віктор Жовтянський, декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем професор Ігор Анісімов, викладачі, аспіранти, студенти КНУ.

Фото Тетяни Воротняк