Міжнародна математична конференція до 100-річчя від дня народження Георгія Положого

25.04.2014

23 квітня 2014 року виповнилося 100 років від дня народження відомого математика члена-кореспондента АН УРСР Положого Г.М., який майже 20 років працював у Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка.

Цій події було присвячено Міжнародну математичну конференцію “Диференціальні рівняння, обчислювальна математика, теорія функцій та математичні методи механіки”, робота якої проходила 23 і 24 квітня 2014 р. на механіко-математичному факультеті.

Співголовами програмного комітету конференції були Самойленко А.М., директор Інституту математики НАН України, академік НАН України та Вижва С.А., проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор геологічних наук, професор, а їх заступником – Самойленко В.Г., завідувач кафедри математичної фізики механіко-математичного факультету, доктор фізико-математичних наук, професор.

Тематика конференції була присвячена чотирьом актуальним напрямам сучасної математики, з яких свого часу проводив наукові дослідження Г.М. Положій.

На відкритті конференції виступили декан механіко-математичного факультету, професор Городній М.Ф.; проректор з наукової роботи Київського університету, професор Вижва С.А.; завідувач кафедри математичної фізики, професор Самойленко В.Г.; завідувач відділу Інституту математики НАН України, академік НАН України Макаров В.Л.; професор НТУУ «КПІ», професор Вірченко Н.О., професор кафедри обчислювальної математики, професор Грищенко О.Ю.; провідний науковий співробітник Інститут математики НАН України, доктор фізико-математичних наук Плакса С.А.; професор Карагодова О.О. донька Георгія Миколайовича – кандидат фізико-математичних наук Положій Т.Г., які розповіли про життєвий і науковий шлях Георгія Миколайовича, розвиток його наукових ідей та їх сучасне втілення.

У збірнику матеріалів конференції опубліковано 119 тез наукових доповідей і біобібліографічну статтю про життєвий шлях і наукову діяльність Положого Г.М. та список його праць.
.

У роботі конференції крім киян, взяли участь представники Донецька, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Кіровограда, Львова, Ніжина, Одеси, Тернополя, Ужгорода, Харкова, Чернівців.

Механіко-математичний факультет