Кримська хвиля

04.04.2014
Кримська хвиля – так можна назвати процес, що розпочався останнім часом по переведенню до столичних вузів студентів з вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим , які виявили бажання продовжити навчання у вищих навчальних закладах, розташованих в інших регіонах України (лист МОН від 24.03.2014 р № 1/9-174). За період з 25 березня по 1 квітня 2014 року до Київського національного університету імені Тараса Шевченка звернулося близько 100 студентів з заявами й клопотаннями про переведення. На сьогоднішній день можна стверджувати, що більше 70 студентів кримських університетів та інститутів будуть навчатися в Університеті! Для них все страшне вже позаду. Невпевненість та побоювання, що їх не почують, не приймуть, відмовлять, зникла після того, як вони отримали електронною поштою підтвердження про переведення на навчання до факультетів та Інститутів нашого Університету за обраними спеціальностями та напрямами підготовки. Крім того, якщо в Криму ці студенти навчалися за державним замовленням, продовжувати навчання вони будуть зі збереженням бюджетного місця. А якщо студенти навчалися за кошти фізичних або юридичних осіб, тобто на контрактній основі, то переуклавши угоду з Університетом, навчання продовжуватиметься зі збереженням умов попередньої угоди про отримання освітніх послуг. Всього до Університету станом на 1 квітня 2014 року переведено 71 особа з наступних кримських навчальних закладів:

- Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського – 44;
- Кримського гуманітарного університету – 15;
- Чорноморської філії Московського державного університету – 4;
- Севастопольського Інституту банківської справи – 2;
- Севастопольського національного технічного університету – 2;
- Кримського інженерно-педагогічного університету -2;
- Філія КНЕУ імені Вадима Гетьмана – 1;
- РВНЗ Феодосійський політехнічний технікум – 1.
На шляху до отримання освіти в столичному університеті ще багато щаблів, але їх ми подолаємо разом! Скажемо кримчанам: «Ласкаво просимо до університетської спільноти!»

Методист вищої категорії,
Чурюмова Тетяна Климівна,