КНУ імені Тараса Шевченка – четвертий у новому рейтингу МІГ "Інтерфакс"

18.12.2013
17 грудня 2013 року в Москві розпочав свою роботу дводенний форум «Країни, що розвиваються: у центрі уваги – університети». Форум проводить Міжнародна компанія QS у партнерстві з Міжнародною інформаційною групою «Интерфакс» за підтримки Міністерства освіти і науки РФ.

На пленарному засіданні виступили Міністр освіти і науки РФ Дм.Ліванов, ректор Московського державного університету ім.М.В.Ломоносова В.Садовничий, ректор НДУ «Вища школа економіки» Я.Кузьмінов, видавець TheTimesGoodUniversityGuideДж.О´Лірі (Велика Британія), радник з освітніх питань Державної програми «Наука без кордонів» Дж.Бертаццо (Бразилія), директор з питань забезпечення якості Університету Квазулу-Наталь Л.Лаленде (ПАР). В якості запрошених експертів у форумі взяли участь Бен Саутер, керівник QSIntelligenceUnit, та Зоя Зайцева, регіональний директор QS, Велика Британія.

Під час пленарного засідання були презентовані рейтинг QS для університетів Бразилії, Росії, Індії, Китаю, Південної Африки QSUniversityRankings: BRICS 2013/2014 та «Рейтинг вузовстран СНГ, Грузии, Латвии, Литвы и Эстонии», складений МІГ «Интерфакс».

Цей рейтинг охоплює три групи критеріїв: освітня діяльність (репутація вишу в академічному співтоваристві 25%; репутація вишу серед роботодавців та кадрових служб 15%; якісний склад професорсько-викладацького складу 10%), науково-дослідницька діяльність (наукова продуктивність представників вишу в російськомовному науковому просторі 5%; наукова продуктивність представників вишу в глобальному науковому просторі 5%; цитування наукових публікацій представників вишу в російськомовному науковому просторі 10%; цитування наукових публікацій представників вишу в глобальному науковому просторі 10%), міжнародна діяльність (студентська мобільність: країни СНД, Грузія, Латвія, Литва, Естонія 5%; студентська мобільність: країни далекого зарубіжжя 5%; співпраця вишу в наукових дослідженнях з ученими країн СНД, Грузії, Латвії, Литви, Естонії 5%; співпраця вишу в наукових дослідженнях з ученими країн далекого зарубіжжя 5%).

У цьому рейтингу Київський національний університет імені Тараса Шевченка посів 4 місце і став першим серед українських університетів.

У першу п’ятірку рейтингу увійшли: Московський державний університет ім.М.В.Ломоносова. білоруський державний університет, Санкт-Петербурзький державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Вільнюський університет. Також у першій сотню рейтингу увійшли Український державний хіміко-технологічний університет (30+ місце), Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (36+), Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна (36+), Національний аерокосмічний університет ім.М.Жуковського (40+), Сумський державний університет (61+), Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди (71+), Донецький національний університет (71+), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (71+), Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова (81+), Дніпродзержинський національний технічний університет (91+).

Під час панельних дискусій форуму обговорено методологію укладання рейтингу, принципи використання його результатів для розвитку університетів, а також механізми взаємодії університетів в академічній та науковій сферах.