Учні-члени МАН України прослухали лекцію про Голодомор

19.11.2013
15 листопада в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбулася лекція-бесіда, присвячена вшануванню пам’яті 80-тих роковин голодомору 1932-1933 років. На цьому заході зібралися фахівці, які вже довго вивчають тему голодомору в Україні, зокрема український історик, академік АН ВШ України, професор Володимир Сергійчук; дослідник історії української літератури ХІХ ст. к. філол. н., доцент Михайло Конончук; літературознавець давньої та модерної української літератури к. філол. н. Олена Ткаченко; український прозаїк, який пережив голодомор, Анатолій Дімаров. Слухачами лекції та безпосередніми учасниками бесіди були учні-члени МАН України з різних регіонів.

Голод, голодомор, геноцид – це терміни найтрагічніших в історії України подій. Нинішні діти, на відміну від старшого покоління, мають можливість знати правду про історію Україну, оскільки їм розповідають про відмінності трьох понять, відкриваючи таємниці історичного минулого зі спогадів, архівів і літератури.

Олександра Касьянова,
Фото: Володимир Мукан, прес-центр Інституту філології