Міжнародна наукова конференція «Асоціація України з Європейським Союзом: стан, проблеми, перспективи» в ІМВ

19.11.2013
15 листопада 2013 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася міжнародна наукова конференція «Асоціація України з Європейським Союзом: стан, проблеми, перспективи». Конференція була організована кафедрою порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин КНУ спільно з кафедрою європейського права Львівського національного університету імені Івана Франка та Українською асоціацією європейського права. Конференцію відкрив директор Інституту міжнародних відносин професор В. В. Копійка. Учасникам конференції та працівникам кафедри порівняльного і європейського права, яка саме відзначає 10-річчя, він побажав творчих успіхів, розвитку та плідних наукових здобутків.

З науковими доповідями виступили завідувач кафедри порівняльного і європейського права ІМВ професор В. І. Муравйов, завідувач кафедри європейського права Львівського національного університету імені Івана Франка професор М. М. Микієвич, завідувач кафедри права ЄС Московського державного юридичного університету ім. О. Є. Кутафіна (МГЮА) професор С. Ю. Кашкін. Доповідачі наголошували на важливості вивчення та наукового дослідження права Європейського Союзу, розвитку відносин України з Євросоюзом у контексті укладання угоди про асоціацію.

Були оголошені основні правові засади функціонування зони вільної торгівлі та перспективи її функціонування. У ході конференції учасники обговорили спільні наукові проекти та сфери наукових досліджень. Окрема увага була приділена практичним аспектам реалізації спільних наукових досліджень, удосконаленню процесу викладання дисциплін європейського права у вищих навчальних закладах, розробки наукових бібліотек у сфері європейського права.

Прес-центр ІМВ