Вечір у стилі романтизму

10.10.2013
Увечері 9 жовтня в Мистецькому салоні Університету панувала незвичайна атмосфера. Освітленою була лише сцена та неф напівсфери куполу стелі, на якому розгорталися картини природи та архітектури, кадри з чорно-білих німих фільмів та ілюзіонів. А зал заполонила її величність Музика. Студенти історичного факультету та Інституту міжнародних відносин у цей день неначе здійснили разом з глядачами мандрівку в минуле, зачарувавши гостей майстерним виконанням творів ХІХ століття — доби розквіту романтизму. До програми, яку назвали «Творчий вечір музики в стилі романтизму «ALMA-MATER» на тлі епохи» виконавці добрали твори об'єднані темою становлення народів та націй, творення національної свідомості та державності, зокрема і в Україні, розділеній Російською та Австро-Угорською імперіями. Обдаровані студенти співали українських народних пісень та російських романсів, пісню на слова Франка «Ой ти дівчино, з горіха зерня» виконав студент-історик Олександр Боратинець, під музичний супровід прочитали поезію Шевченка та Міцкевича міжнародниця Анна Граніч та історик Володимир Кримінський, виконали інструментальні твори В. Монті, Й. Брамса, Ф. Шопена, К. Корчмарьова, І. Альбеніса таланти сторін-учасниць. Викладач історичного факультету Наталія Громова зворушила слухачів твором Й. Баха та Й. Гуно "Ave Maria".

У залі, як завжди, був присутній ректор Леонід Губерський, проректори Володимир Бугров, Сергій Вижва, Петро Бех, Ігор Лютий. Підтримати своїх талановитих вихованців прийшли декан історичного факультету Віктор Колесник і директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка. І, звісно ж, команди підтримки обох організаторів вечора: декани інших факультетів, викладачі, студенти. Вечори в Мистецькому салоні стають традиційними і вже мають великий успіх і розголос не лише в університетських стінах.