XXI Міжнародна школа-семінар «Спектроскопія молекул та кристалів»

01.10.2013
У період із 22 по 29 вересня 2013 року в Навчально-науковому центрі рекреації та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка в селищі Берегове (АР Крим) відбулася XXI Міжнародна школа-семінар імені Галини Пучковської “Спектроскопія молекул та кристалів”. Організаторами школи-семінару виступили Київський національний університет імені Тараса Шевченка й Інститут фізики НАН України. Захід було присвячено 40-ій річниці школи-семінару. На цій Школі провідними вченими України, Росії, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Узбекистану та Білорусії було прочитано для наукової молоді лекції з актуальних питань сучасної оптики. Обговорювалися проблеми оптичних властивостей нанорозмірних структур в напівпровідниках, рідких кристалах, частково впорядкованих рідинах; фемтосекундної спектроскопії; останніх досягнень лазерної фізики; оптики фотонних кристалів; застосування сучасних методів комп’ютерного моделювання при інтерпретації результатів спектроскопічних досліджень тощо.

Церемонія відкриття розпочалася зі вступного слова співголови організаційного комітету конференції проф. В. Є. Погорелова, який поздоровив учасників з початком роботи Школи-семінару та відмітив визначальну роль в організації попередніх шкіл професора Г. О. Пучковської. Із вступним словом до присутніх звернувся співголова оргкомітету, директор інституту фізики НАН України, член-кореспондент Академії наук України, проф. Л. П. Яценко.

За час роботи конференції з лекціями виступили член-кореспондент НАН України, професор Л. Яценко, член-кореспондент НАН України, професор М. Стржемечний, Заслужений діяч науки Російської Федерації, професор В. Горелік; професор В. Ящук (Україна), професор В. Балявічус (Литва), професори М. Попова, А. Камнев, Е. Філатова. (Росія), та інші. Загалом було заслухано 21 лекцію та 27 усних доповідей, обговорено близько 140 стендових наукових повідомлень. Загалом у роботі XXI Міжнародної Школи-семінару „Спектроскопія молекул та кристалів” взяли участь близько 170 науковців, вихователів, учнів та супроводжуючих осіб.

Слід відзначити, що важливим досягненням організаторів цих Міжнародних наукових зборів є проведення паралельної наукової школи для членів МАН України (учнів 10-х – 11-х класів). У роботі цієї школи взяли участь 20 учнів з різних областей України. Для них членами-кореспондентами Академії наук України та професорами було прочитано 15 лекцій з питань властивостей фотонних кристалів та вуглецевих нанотрубок, лазерної фізики, спектроскопічних методів дослідження полімерних матеріалів та ДНК, застосування сучасних методів комп’ютерного моделювання при інтерпретації результатів спектроскопічних досліджень. Лекції прочитали проф. М. А. Стржемєчний, В. С. Горелик, І. М. Дмитрук, Л. М. Лисецький, , Л. П. Яценко, А. М. Негрійко, В. М. Ящук, В. Є. Погорелов, М. І. Лебовка, М. М. Попова, О. О. Філатова.

Члени МАН України на своїх засіданнях заслухали 20 наукових доповідей своїх однолітків, взяли участь в спільних з дорослими учасниками стендових сесіях XXI школи-семінару. Із учнями було проведено тренінги з розв’язування олімпіадних задач з фізики.

Серед учасників XXI Міжнародної Школи-семінару імені Галини Пучковської „Спектроскопія молекул і кристалів” – 3 члени-кореспонденти Національної академії наук України, Заслужений діяч науки РФ, 39 професорів та докторів наук з України, Росії, Литви, Польщі, Іспанії, Узбекистану, 46 кандидатів наук, аспіранти та студенти.

Секретар XXI Школи-семінару Н. Березовська,
Голова локального оргкомітету І. Дорошенко,