Норвегія та Україна: досвід і перспективи співпраці

27.09.2013

27 вересня гості з Норвегії завітали до Червоного корпусу Університету, щоб обговорити досягнення та майбутні можливості співробітництва між країнами в освітній сфері. Конференцію відкрив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський. У вітальному слові він підсумував досягнення двосторонньої співпраці та привітав норвезьких магістрів, які кілька днів тому прибули в Україну. Десятирічний досвід роботи з Україною проаналізував у своєму виступі професор Бьєрн Ольсен, декан Вищої школи бізнесу м. Буде Університету Нурланда. За останні роки суттєво зросла кількість студентів та аспірантів, які брали участь у програмі обміну, а також кількість проектів, що підтримуються обома країнами. Пан Ольсен окреслив також і плани на майбутнє, поставивши за мету подальше зростання кількості студентів і партнерських програм, спільних наукових ступенів та проектів. Борд Хекланд із Норвезького центру міжнародного співробітництва в освіті (SIU) зазначив, що Україна є найбільш популярною країною у Євразійській програмі (куди також входять Білорусь, Молдова, деякі країни Центральної Азії та Південного Кавказу). Співробітництво нашої країни з Норвегією дозволить здобути стратегічно важливі переваги в освіті та науці, розширити коло українсько-новезьких дослідницьких програм. Варто зауважити, що українські ВНЗ наразі беруть участь загалом у 7 довгострокових та 9 короткострокових проектах. При цьому розробки ведуться лише у рамках інженерних, агротехнічних, екологічних та гуманітарних дисциплін. До переліку дисциплін поки що не входять медицина, нанотехнології та інформаційно-обчислювальні технології.

Про можливу співпрацю та програми пропонуємо дізнатися більше на веб-сторінках Університету Нурланда (http://www.uin.no/english) і Норвезького центру міжнародного співробітництва в освіті (Євразійська програма, http://www.siu.no/eng/Front-Page/Programme-information/BRICS-Eurasia-and-the-High-North/Eurasia).