Брифінг Леоніда Губерського з приводу початку вступної кампанії 2013

01.07.2013
1 липня 2013 року відбувся прес-брифінг ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського. Участь у прес-конференції також взяли: заступник голови Приймальної комісії, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, відповідальний секретар Приймальної комісії Володимир Крижанівський та керівник Прес-служби університету Наталія Міщерська. Леонід Губерський наголосив, що КНУ - єдиний університет серед українських вишів, який пройшов зовнішній аудит компанії QS і минулого року увійшов до її світового рейтингу на позиції 501-550. «Університет створив комфортні умови для абітурієнтів, їх батьків, членів приймальних комісій. До прийому документів залучено понад 400 осіб, 198 робочих місць підключено до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Загалом з викладачами, які братимуть участь у прийомі вступних випробувань (до коледжів і до магістратури) у вступній кампанії беруть участь близько 900 осіб. Прийом документів розосереджений в різних корпусах, аби не допустити черг і затримок. Всі співробітники приймальної комісії пройшли навчання, тренінги, інструктажі. В Університеті функціонує «Єдине вікно» - тобто у випадку, коли абітурієнт подає документи в паперовому вигляді, достатньо звернутися на один факультет, аби використати всі три можливості подання документів до Університету. 1. Ми підтримуємо систему Електронної подачі документів, адже ми першими в Україні 4 роки тому її запровадили. 2. Ми забезпечуємо повну об’єктивність і прозорість: вже 3 роки поспіль ми запрошуємо громадських спостерігачів на всі етапи вступної кампанії включно з творчим конкурсом до Інституту журналістики; рейтинговий список Університету відображається на офіційному веб-сайті в режимі реального часу і кожен абітурієнт має всю повноту інформації для прийняття адекватного рішення про своє майбутнє 3. Державне замовлення: маємо деяке скорочення на такі спеціальності, як правознавство, економічні науки, міжнародні відносини у всіх спеціальностях. На природничі науки маємо деяке збільшення. Загалом держзамовлення майже на рівні минулого року. Бакалаврат: 2358 місць по денній формі навчання і 201 – по заочній. Спеціаліст: 451 місце по денній форму навчання і 142 по заочній. Магістр: 1618 місць по денній формі навчання і 152 місця по заочній. Молодший спеціаліст: майже 120 місць в Оптико-механічному коледжі; майже 130 місць у Коледжі геологорозвідувальних технологій. Загалом 4427 по денній формі і 495 по заочній (без коледжів), а також без урахування державного замовлення до Військового інституту, Інституту державної охорони і кафедри державного управління, де окремі державні замовники".

фото Юрія Тивончука/ПРЕС-СЛУЖБА КНУ