Посол Хорватії гостював у КНУ

13.03.2013
13 березня ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський прийняв Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Хорватії в Україні Томіслава Відошевича. Голова хорватської дипломатичної місії розпочав свою діяльність в Україні у вересні минулого року і це його перший візит до університету. Хорватія представлена у співпраці з КНУ Загребським університетом, Угода з яким була підписана у 2004 році. У розмові з ректором посол одразу наголосив на бажанні максимально активізувати стосунки двох ВНЗ. Він наголосив на особливій приязні у відносинах двох народів: схожість менталітету, традицій, культур,- і нагадав, що саме Україна першою з країн - членів ООН у 1991 році визнала незалежність Хорватії і це високо цінується хорватським народом.. З огляду на ці сприятливі обставини хотілося б інтенсивно розвивати і посилювати зв»язки, в тому числі, й в освіті. Він вказав на бажані напрями: обмін студентами та аспірантами з перспективою отримання подвійних дипломів, а також обмін науковими працями і викладачами. Особливу зацікавленість посол виявив у співпраці з економічним факультетом та археологічним відділенням історичного факультету для спільних досліджень у морській археології. Цікавить хорватів і співпраця в галузі радіотехніки і кібернетики. Ректор КНУ Леонід Васильович Губерський у свою чергу відзначив, що всі ці пропозиції повністю співпадають з нашими прагненнями. КНУ вже активно співпрацює з багатьма університетами в болонському форматі подвійних дипломів. Що стосується посилення контактів в економічній освіті, то в КНУ є не лише потужний економічний факультет, а й Інститут міжнародних відносин, де є відділення міжнародної економіки і міжнародного бізнесу, що завжди готові до співпраці. Щодо радіотехнічних спеціальностей, то до таких контактів готові на радіофізичному та фізичному факультетах, а також на факультеті кібернетики. Щодо обміну викладачами ректор запропонував використати європейську практику запрошення викладачів на умовах погодинної форми викладання і участі в спільному написанні наукових робіт і спільних публікаціях. Ректор також додав, що ми можемо надавати допомогу у викладанні української мови з огляду на великий інтерес до неї в Хорватії. Користуючись нагодою, Леонід Губерський запросив свого колегу ректора Загребського університету відвідати КНУ у будь-який зручний для нього час. Томіслав Відошевич з свого боку висловив прохання про можливість включення до програми візитів в Україну офіційних осіб, діячів освіти і науки Хорватії відвідання Київського національного університету, що справив особисто на нього велике враження. Під час свого візиту Посол побував у Зоологічному музеї університету і попросив дозволу відвідати його з своєю родиною, в якій троє дітей.І отримав щире запрошення.

фото Юрія Тивончука/ПРЕС-СЛУЖБА КНУ