На географічному презентували «Атлас історії України»

01.03.2013
1 березня 2013 р. на географічному факультеті відбулася презентація нового картографічного твору – «Атласу історії України» за участі професорсько-викладацького складу, наукових співробітників, аспірантів та студентів факультету. Презентацію провели директор ДНВП «Картографія» д.геогр.наук Ростислав Іванович Сосса та головний редактор Ірина Станіславівна Руденко. Вони розповіли про діяльність провідного картографічного підприємства України і розкрили особливості підготовки та видання нового атласу.
«Атлас історії України» є першою систематичною збіркою карт виданих в Україні і є спільним проектом географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДНВП «Картографія», Інституту історії, Інституту археології Національної академії наук України та іншими науковими і навчальними закладами. В атласі репрезентовано віхи історії України з давніх часів до сьогодення, у тому числі й раніше замовчуваними сторінками минулого. Видання містить 149 карт, поділених на 7 розділів за періодами української історії, серед них чимало археологічних карт, карт історико-економічного змісту, карт з історії культури, населення тощо. Кожна сторінка тематичних блоків акцентує увагу на політичних подіях, воєнних історіях, змінах кордонів і територіального устрою України у різні часи і складається з трьох частин: однієї або кількох карт; коментаря, що тлумачить просторову локалізацію історичних подій зображених на карті та ілюстративного матеріалу.