Міжнародний день арабської мови в Єгипетському центрі

20.12.2012
18 грудня з нагоди Міжнародного дня арабської мови в Єгипетському центрі арабської мови та культури ІФ відбувся святковий захід для студентів та викладачів Інституту філології, в рамках якого Тарік Сархан, завідувач відділу Ісламського культурного центру в м. Києві прочитав аудиторії лекцію з історії арабської мови. Мультимедійна презентація, що супроводжувала лекцію, яскраво доповнювала та допомагала підкреслювати окремі аспекти доповіді. Тарік Сархан розповів студентам про різні теорії походження арабської мови, історію її розвитку, про її художню виразність та величезний мовний арсенал. Студенти та викладачі з величезною зацікавленістю слухали гостя та брали учать у дискусії. По закінченні лекції присутні мали можливість поласувати східними солодощами та гарячим східним чаєм, якими люб’язно пригощав гість.

Історія заснування Міжнародного дня арабської мови
У 2010 році департамент ООН із зв’язків із громадськістю запропонував призначити окремий день для кожної з шести офіційних мов Організації Об’єднаних Націй: арабської, китайської, англійської, французької, російської та іспанської - мов спілкування найбільш численних народів світу. У жовтні цього року Виконавча рада ЮНЕСКО за новою ініціативою Королівства Марокко та Королівства Саудівської Аравії визначила та затвердила дату святкування Міжнародного дня арабської мови – 18 грудня, яка була обрана не випадково, адже саме в цей день у 1973 році Генеральна асамблея ООН додала арабську мову до списку офіційних та робочих мов організації. За статистикою близько 400 мільйонів людей розмовляють цією мовою, а для більш ніж 240 мільйонів арабська є рідною. Крім того арабську мову використовують понад 1,5 мільярди мусульман усього світу. Також арабська мова є офіційною у всіх країнах арабського світу, входить до числа офіційних мов низки інших держав.