Проблеми молоді однаково турбують усіх

20.12.2012
20 грудня в кабінеті ректора КНУ академіка Леоніда Губерського відбулася зустріч і ґрунтовна, зацікавлена розмова про майбутнє молодого покоління в умовах глобалізованого світу, про перспективи і проблеми, що виникають на шляху молоді у здобутті освіти, а після неї отримання роботи і належного облаштування життя. Ці проблеми сьогодні турбують і молодь, і суспільство переважної більшості країн і не є локальними для будь-якої однієї. Про них розмірковували на зустрічі з ректором гості з Російської Федерації – член Ради Федерації РФ, доктор юридичних наук, Президент Асоціації працівників правоохоронних органів РФ Асламбек Аслаханов, та доктор юридичних наук, завідуючий сектором кримінального права і криміналістики інституту держави і права при РАН РФ Сергій Максимов. Їхню зустріч з ректором ініціював Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Заутбек Турисбеков, який сам став частим гостем в університеті з огляду на імпульс, якого саме він з початком своєї дипломатичної місії в нашій країні надав партнерським відносинам КНУ і ВНЗ Казахстану. Мова на зустрічі йшла, зокрема, про заохочення іноземної молоді до навчання в Шевченківському університеті, де відбулися прогресивні зміни у підходах до навчального процесу, що дало змогу суттєво підвищити якість освіти. Це було відзначено престижним місцем у міжнародному рейтингу QS World University Rankings. Леонід Губерський зауважив, що іноземні студенти за бажанням сьогодні можуть навчатися в російськомовних і англомовних групах, для них створюються комфортні умови проживання. Асламбек Аслаханов наголосив на проблемах молоді в країнах Північного Кавказу, по відношенню до яких існує невиправдана, штучно нав`язана іншим народам упередженість, що не має нічого спільного з реаліями. Він також вказав на причини вимушеного мігрування молоді на навчання до країн, де вони відчувають себе більш захищеними і бачать перспективу. А ще на недостатній увазі до молоді з боку влади , бо майже немає країн, де б працювали масштабні молодіжні програми, що давали б молодим людям надію і допомогу. В ході розмови було вирішено рухатися до об`єднання у роботі над спільним вирішенням цих питань у межах своїх можливостей і компетенції. Леонід Губерський запросив до навчання в КНУ молодь з Північнокавказьких країн, на що Асламбек Аслаханов відповів: «Навчатися в Вашому університеті настільки престижно, що я сам з задоволенням вступив би сюди, аби був трошки молодшим».У зустрічі взяли учсть проректор знауково-педагогічної роботи (міжнародні зв"язки) Петро Бех та декан юридичного факультету Іван Грицено. Гостям подарували книги з серії "Юридична думка", видані юрфаком КНУ.

фото Юрія Тивончука/ПРЕС-СЛУЖБА КНУ