IV Академічна дискусія на тему: «Г.С.Сковорода - 2012» в рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом»

04.11.2012

8 листопада 2012 р. 13.00-16.00
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Кафедра історії української літератури та шевченкознавства
Журнал іноземної літератури «Всесвіт».

Мета VI академічної дискусії: представити і продискутуватиголовні аспекти дослідження та сьогочасної рецепції особи, творчості, ідей Г.С.Сковороди в рік його 290-річчя. Дискусія має міждисциплінарну основу і представляє підходилітературознавців – мовознавців – філософів – письменників і видавців.

Запитання до дискусії:Ким є Григорій Сковорода для СУЧАСНОЇ української культури? Філософом? Письменником? Реформатором літературної мови? Теоретиком чи практиком? Педагогом? Як його сприймають читачі та досліджують науковці нині? Чому знову видають твори видавці?

Спікери дискусії (попередньо, до зголошення):
Д.ф.н., проф. Леонід Ушкалов (літературознавець) – Марися Рудська (ілюстратор),
Д.філос.н. Сергій Йосипенко (філософія) – д.ф.н. Микола Корпанюк (музей Г. Сковороди в м. Переяслав-Хмельницький)
Д.ф.н. Лідія Гнатюк (мовознавство) – Юрій Іздрик (письменник)
Диспутанти:
к.ф. н.. доц. Катерина Борисенко, Київський педагогічний університету імені б. Грінченка.
Іван Андрусяк – редактор видавництва «Грані-Т».

Формат дискусії: виступи по 15 хв. – два виступи і 30 хв.- дискусія.
Учасники: студенти та аспіранти Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, студенти Педагогічного університету ім. Грінченка, журналісти.
Інформаційні партнери: видавництво «Грані-Т», журнал «Слово і Час», «Буквоїд»

Модерує куратор проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом» - ГалинаУсатенко, к.ф.н., кафедра історії української літератури та шевченкознавства.