«III-ІЙ МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ «ТЮРКОМОВНІ НАРОДИ УКРАЇНИ»

18.09.2012

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
кафедра тюркології і кафедра фольклористики
Інститут фольклорних досліджень Туреччини
ВГО «Союз гагаузів України»

«III-ІЙ МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ
«ТЮРКОМОВНІ НАРОДИ УКРАЇНИ»
18-22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ

Кафедра тюркології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка спільно з ВГО «Союз гагаузів України» в рамках конференції «Феномен А. Кримського у світовій науці (до 135-річчя від дня народження)» в 2006 році провели Перший круглий стіл - «Тюркомовні народі України (мова та культура татар, гагаузів, урумів, караїмів, кримчаків)».
Другий круглий стіл «Тюркомовні народі Украіні (освіта татар, гагаузів, урумів, караїмів, кримчаків)» “Ukrayna’nın Türkçe Konuşan Halkları (Tatar, Gagauz, Urum, Karay ve Kırımçaklar’ın eğitim sorunları) був організований нами в 2008 р.
Ці наукові форуми звернули професійний інтерес і увагу українських та зарубіжних тюркологів. У зв’язку з цим кафедра тюркології і кафедра фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка спільно з Інститутом фольклорних досліджень Туреччини та ВГО «Союз гагаузів України» проводить «III-ий міжнародний симпозіум «Тюркомовні народи України».
Програма симпозіуму передбачає широкі дискусії, що стосуються мовних, етнокультурних та історичних питань тюркомовних народів, які мешкають на теренах України (гагаузи, кримські татари, караїми, кримчаки, уруми-тюркофони, азербайджанці, туркмени, казахи, турки-месхетинці, киргизи, узбеки, башкири, казанські татар).

Основні проблемні напрямки дискусій симпозіуму стола:
- Мова, література та фольклор.
- Історія і етнографія.
- Матеріальна і духовна культура.
- Взаємовплив культур між українським і тюркськими народами на теренах України.
- Сучасна тюркологія – методологія, перспективи розвитку в Україні.

Початок – 19 вересня 2012 р. у 10.00

Адреса: