Участь у розробці Проекту взяли представники КНУ

30.08.2012
Прийнято проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Участь у його розробці взяли представники КНУ.

29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», розроблений Держінформнауки на виконання доручення Президента України від 3 липня 2012 року № 1-1/1759 щодо забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах суспільного життя, реалізації в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування та проекту плану заходів щодо створення та забезпечення функціонування системи електронного урядування, доручень Прем’єр-міністра України від 18.07.2012 № 27289/4/1-12, Першого віце-прем’єр-міністра України від 12.07.2012 № 27289/15/1-12 та протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 01.08.2012 № 57 (п.п. 17, п.9).

До складу Робочої групи з підготовки проекту Стратегії увійшли: Семиноженко Володимир Петрович – Голова, Архипська Олеся Ігорівна, Геєць Валерій Михайлович, Гриб Вадим Валентинович, Гуляєв Кирило Дмитрович, Довгий Станіслав Олексійович, Дробик Олександр Васильович, Жиляєв Ігор Борисович, Згуровський Михайло Захарович, Клепець Едуард Леонідович, Кривонос Юрій Георгійович, Кривуца Володимир Георгійович, Лисицький Віктор Іванович, Лихоступ Світлана Валентинівна, Морозов Анатолій Олексійович, Музичук Ольга Володимирівна, Окнов Віталій Анатолійович, Олійник Тарас Іванович, Пєтухов Іван Михайлович, Плескач Валентина Леонідівна, Попова Тетяна Володимирівна, Семенченко Андрій Іванович, Сергієнко Іван Васильович, Черняк Олександр Іванович, Шевчук Дмитро Павлович, Шнурко-Табакова Елліна Володимирівна.

З 24 по 30 липня відбулося громадське обговорення проекту Стратегії, у тому числі на розширеному засіданні Науково-технічної ради Національної програми інформатизації. Проекти документів було розміщено на сайтах Держінформнауки та Національного центру електронного урядування. В обговоренні проекту Стратегії брали участь представники:

від органів влади: Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Міністерства охорони здоров’я, МОНмолодьспорту, Мінюсту, НКРЗІ, Держспецзв’язку, СБУ, Мінфіну, Мінагрополітики, МЗС, Держкомтелерадіо, Державної архівної служби, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України;

від консультативно-дорадчих органів: напряму «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфери» Комітету з економічних реформ; Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України; Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України; Міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства; Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»; Науково-технічної ради Національної програми інформатизації; громадських рад при органах влади;

від профільних інститутів громадянського суспільства:Українського союзу промисловців та підприємців, ВОО «Рада по конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій», Української асоціації фахівців інформаційних технологій, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, Української Асоціації Євро-Атлантичного співробітництва, Інтернет Асоціації України, Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром», ГО «Спілка діячів в галузі інформаційних технологій ІТ-клуб», ГО «Телекритика», Федерації профспілок України;

від наукових та освітніх установ: Академії Наук України, Національної академії правових наук, Національної Академії педагогічних наук, Національної академії державного управління при Президентові України, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Інституту інноваційних технологій і засобів навчання, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, Львівського центру науки, інновацій та інформатизації, Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України, Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України, Академії фінансового управління, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Робочою групою враховано біля 220 пропозицій.

Розширене засідання Науково-технічної ради Національної програми інформатизації 26 липня 2012 року супроводжувала пряма інтернет-трансляція із можливостями поставити запитання онлайн. Повний відео-звіт засідання викладено на сайті Національного центру електронного урядування.
Лінки на новини:
Урядовий портал: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245532233
Сайт Держінформнауки: http://www.dknii.gov.ua/2010-09-27-06-54-32/105-2012-/843-2012-08-29-12-43-20
Сайт Національного центру електронного урядування: http://nc.gov.ua/news/index.php?ID=547