Наші науковці – лауреати премії імені видатних учених України Національної Академії України

18.04.2012
НАН України щорічно присуджує премії імені видатних учених України тим науковцям, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи та відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки та економіки України. За результатами конкурсу 2011 року серед цьогорічних лауреатів премій є троє науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Премія імені Остроградського Михайла Васильовича (за видатні наукові роботи в галузі математики та математичних проблем механіки) присуджена Самойленку Валерію Григоровичу, доктору фізико-математичних наук, завідувачу кафедри математичної фізики механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, за серію праць «Аналітичні та асимптотичні методи в теорії інтегрованих систем»
Премія імені Прихотько Антоніни Федорівни (за видатні роботи в галузі лазерної фізики, оптики та кристалографії) присуджена Решетняку Віктору Юрійовичу доктору фізико-математичних наук, професору КНУ імені Тараса Шевченка, за цикл робіт «Фізичні основи та прикладні аспекти фото орієнтації рідких кристалів»
Премія імені Михалєвича Володимира Сергійовича (за видатні досягнення в галузі інформатики, теорії оптимізації і системного аналізу) присуджена Краку Юрію Васильвичу, доктору фізико-математичних наук, професору КНУ імені Тараса Шевченка, за цикл робіт «Методи та інформаційні технології синтезу, аналізу і оптимізації складних комунікаційних систем».