Студентів університету покликали на держслужбу

08.04.2012
Студентів університету покликали на держслужбу Публікація в газеті "Урядовий кур`єр" № 63(4707), п`ятниця 6 квiтня КАДРИ. Розпочинаючи ті чи ті зміни, ми передусім думаємо про бюджетування, етапи реформування, зрештою про результат запланованого. І чи не в останню чергу — про тих, хто безпосередньо втілюватиме в життя омріяну перспективу, працюватиме в сучасних умовах, реалізовуватиме нові, на порядок складніші й вагоміші завдання. Водночас зміни ці для держави невідворотні. Бо, як завважував відомий англійський філософ Френсис Бекон, хто не вдається до нових засобів, нехай очікує нових хвороб, тому що час — великий майстер нововведень. Створення ефективної системи державного управління, визначальним завданням якого є впровадження нової ідеології функціонування виконавчої влади та місцевого самоврядування, повніше забезпечення прав та свобод громадян, надання якісних адміністративних послуг — не забаганка окремих реформаторів, а невід’ємна складова сталого державного розвитку нашої країни. Тому саме адміністративну реформу, як того коня, треба ставити перед возом усіх проблем, що накопичилися у вітчизняному суспільстві. Про це говорили учасники науково-практичної конференції «Модернізація державної служби в контексті адміністративної реформи в Україні», яка днями відбулася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Саме тут, з огляду на гостру потребу вітчизняної управлінської системи у висококваліфікованих кадрах, зазначив ректор цього вишу Леонід Губерський, на філософському факультеті нещодавно відкрили відповідну кафедру державного управління і розпочали підготовку магістрів за напрямком «Державна служба». Водночас вчені приступили до глибоких наукових досліджень в галузі філософії державного управління, оптимізації функцій та механізмів державної служби, її культури та етикету держслужбовця тощо. За словами декана факультету Анатолія Конверського, робота триватиме в тісній співпраці з Національною академією держуправління при Президентові України, Нацагентством з питань держслужби, Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС. Про важливість спільних дій провідного вищого навчального закладу країни та Національного агентства з питань державної служби в контексті адміністративної реформи й модернізації держслужби говорив її очільник В’ячеслав Толкованов. Партнери уклали відповідну угоду про співробітництво, метою якої є впровадження в практику діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування вітчизняних наукових розробок з питань розвитку управління персоналом, підготовки і перепідготовки кадрів. Університет виконуватиме важливе державне завдання з підвищення кваліфікації державних службовців відповідно до професійних програм і обіцяє робити це, грунтуючись на світових стандартах. Фахівців Нацагентства залучатимуть як викладачів на кафедру, вони керуватимуть дипломними та магістерськими роботами. Університетські викладачі зможуть стажуватися в центральному органі влади з питань держслужби, а студенти — проходити виробничу і переддипломну практику. Певна річ, ефективність такої співпраці може перевірити лише час і власне результати вітчизняних реформ. Та не зайве, щоб змінюючи щось на наших теренах, ми спиралися не лише на запозичені чужий досвід, науку, освіту, а й не цуралися своїх.

ФОТО: Юрія Тивончука/ПРЕС-ЦЕНТР КНУ