Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2012»

26.03.2012

29-31 березня 2012 року
Національний центр ділового та культурного співробітництва
«Український дім»

Шановні добродії!

29-31 березня 2012 року в Києві у приміщенні Центру ділового та культурного співробітництва "Український дім" (вул. Хрещатик, 2) відбудуться: щорічна міжнародна спеціалізована виставка "Освіта та кар’єра – 2012" та виставка закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном”.
В виставці «Освіта та кар’єра – 2012» візьмуть участь 62 українські вищі навчальні заклади з 13 регіонів України, понад 50 закордонних навчальних закладів з Польщі, Греції, Німеччини, Чехії, Кіпру, Великої Британії, Туреччини, Литви, Латвії, Росії, США, Мальти, Австрії, Франції, Нідерландів, Фінляндії, Естонії, ОАЕ. Будуть присутні також 20 міжнародних організацій та освітніх агенцій.
31 березня 2012 року (субота) об 11.00 в рамках виставки відбудеться презентація освітніх програм українських вищих навчальних закладів. У презентації візьиуть участь представники міжнародних відділів українських ВНЗ. Запрошуємо до участі у презентації представників освітнього та культурного співробітництва іноземних представництв в Україні, іноземних фірм та представництв, що займаються набором студентів для навчання у вищих навчальних закладах України.
Участь у даній презентації надасть можливість налагодити співпрацю та обмінятись контактами з представниками міжнародних відділів вищих навчальних закладів, дізнатись про програми навчання та перелік спеціальностей ВНЗ, тощо.
Участь у презентації є безкоштовною.

Просимо відправити заявку на участь у круглому столі до 25 березня 2012 року
по тел. (044) 287-37-43 чи E-mail: voloshina@znannya.org.ua
Назва організації: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Контактна особа: Коротенко Наталія Миколаївна
Країна: Україна Місто: Київ Пошт. індекс 01061
Адреса: вул., Володимирська, 64
Тел: 8 ( 050 ) 140 00 52 Факс: Е-mail: natkorot@ukr.net

International fair “Education and Career - 2012”
29-31 March 2012
National center of business and cultural collaboration «Ukrainian house»

29-31 March 2012 in Kyiv in the Centre of business and cultural collaboration "Ukrainian house" (Kiev, 2 Khreschatik srt.) will take place international specialized fair "Education and career – 2012" and fair „Education abroad”.
In a fair «Education and career – 2012» will take part 62 Ukrainian higher educational establishments from 13 regions of Ukraine, over 50 educational establishments from Poland, Greece, Germany, Czech Republic, Cyprus, England, Turkey, Lithuania, Latvia, Russia, USA, Malta, Austria, France, Netherlands, Finland, Estonia, OAE. Also 20 international organizations and educational agencies will take part in a fair.
On 31th March 2012 (Saturday) at 11.00 a. m. will take place presentation of the educational programs of Ukrainian higher educational establishments. In the representatives of international departments of Ukrainian higher educational establishments will take part in presentation. Invite to take part the representatives of educational and cultural collaboration of foreign embassies in Ukraine, firms and representative offices which are engaged in the set of students for studies.
Participating in presentation will give possibility to put right a collaboration and exchange contacts with the representatives of international departments of higher educational establishments, to know about the programs studies and list of specialities of higher education establishments and others like that.
Presentation has participation free of charge.

Could you send a request on participating in round table to 25th March
for a tel. (044) 37-43 or E-mail: voloshina@znannya.org.ua

Company: Taras Shevchenko National University of Kyiv
Contact person: Korotenko Nataliya
Country: Ukraine City: Kyiv
Address : 64, Volodymyrs'ka St., .
Phone : 8 ( 050 ) 140 00 52 . Fax: Е-mail: natkorot@ukr.net