Презентація нової науково-технічної лабораторії

17.02.2012
17 лютого за адресою вул. Георгія Гонгадзе, 50а відбулася презентація спільної науково-технічної лабораторії «Технології та досліджень матеріалів та структур». Лабораторію створено за угодою про співпрацю, підписану у грудні 2011 р. між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка і будівельною фірмою ТММ. Згідно угоди КНУ імені Тараса Шевченка забезпечило лабораторію кваліфікованим керівництвом та необхідними штатами для проведення наукових робіт, а фірма ТММ надала унікальне високотехнологічне обладнання разом з приміщенням, де воно розташоване, а також її енергетичне і технічне забезпечення. Основна установка лабораторії «Скануючий іонний мікрозонд» дає можливість проводити як фундаментальні наукові дослідження, так і розширити технологічні можливості у багатьох галузях. В хімії, зокрема, при вивченні супрамолекулярних структур , а також води, в біології - при вивченні біологічних об»єктів, для дослідників фізики - при створенні напівпровідникових структур з новими функціональними властивостями, зокрема, для здешевлення технологій отримання кремнію та кремнієвих пластин методом протонного різання. Променевий зонд можна з успіхом застосовувати для створення аерогелю – унікального теплоізолятора в будівництві, в авіабудуванні для підвищення експлуатаційних характеристик турбін. Науковці, студенти та аспіранти завдяки унікальному обладнанню лабораторії отримали можливість суттєво підвищити рівень експериментальних пошуків.
У презентації лабораторії взяли участь: ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський, Генеральний директор компанії ТММ Микола Толмачов, перший проректор КНУ Олег Закусило, директор Інституту високих технологій КНУ професор Олег Третяк, завідувач науково-навчальної лабораторії ІВТ Сергій Лебедь, науковці, преса.

ФОТО: Юрія Тивончука/ПРЕС-ЦЕНТР КНУ