Артем Нікіфоров прокоментував події довкола законопроекту про вищу освіту

16.01.2012
Голова Ради студентів Інституту міжнародних відносин Артем Нікіфоров взяв участь в обговорення тексту проекту Закону України "Про вищу освіту" у Верховній Раді України

Обговорення нового закону про вищу освіту відбулось на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки. Участь у засіданні взяли перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, а також ректори внз України, представники Академії наук України та народні депутати України.

Студентську позицію представили Анастасія Сабова - голова Всеукраїнської студентської ради та Артем Нікіфоров - голова Асоціації керівників органів студентського самоврядування м. Києва.

"Україні вже давно потрібна якісна реформа вищої освіти. Студенти повинні мати право обирати, що вони хочуть вивчати, без бюрократичних перешкод мати можливість набувати досвіду не лише у закордонних вишах, але і в інших українських університетах", - зазначив Артем Нікіфоров.

Відповідаючи на запитання щодо альтернативних законопроектів, Артем нагадав, у яких умовах відбувалася їх розробка.

"Проект закону "Про вищу освіту", який розробило міносвіти, створювався ще з 2008 року. До його обговорення були залучені сотні фахівців та тисячі експертів. Сама тільки робоча група в Міністерстві, до складу якої входили ректори, студентські лідери, представники громадських організацій, налічувала більше 50 осіб" - наголосив Артем.

Після реєстрації Кабінетом Міністрів України проекту Закону України "Про вищу освіту" у профільному комітеті ВРУ напередодні Нового року з'явився альтернативний законопроект, а напередодні Різдва - ще один.

"Дивує, що 30 грудня минулого поку раптом в профільному комітеті ВРУ двоє народних депутатів зареєстрували альтернативний законопроект, а 6 січня з'явився ще й третій. Такі кроки гальмують реальні реформи вищої освіти, оскільки розгляд альтернативних законопроектів є елементарним затягуванням часу".

Артем Никифоров прокомментировал события вокруг законопроекта о высшем образовании

Председатель Совета студентов Института международных отношений Артем Никифоров принял участие в обсуждении текста Закона Украины "О высшем образовании" в Верховном Совете Украины

Обсуждение нового закона о высшем образовании происходило на заседании Комитета Верховного Совета Украины по вопросам науки и образования. В заседании приняли участие первый заместитель Министа образования и науки, молодежи и спорта Украины Евгений Сулима, Президент Союза ректоров высших учебных заведений Украины, ректор Киевского национального университета имени Тараса Шевченка Леонид Губерский, а также ректоры украинских вузов, представители Академии наук Украины и народные депутаты Украины.

Студенческую позицию представили Анастасия Сабова - председатель Всеукраинского студенческого союза и Артем Никифоров - председатель Ассоциации руководителей органов студенческого самоуправления г. Киева.

"Украине уже давно нужна качественная реформа высшего образования. Студенты должны иметь право выбирать, что они хотят изучать, без бюрократических препятствий иметь возможность получать опыт не только в заграничных вузах, но и других университетах Украины", - отметил Артем Никифоров.

Отвечая на вопрос касательно альтернативных законопроектов, Артем напомнил, в каких условиях осуществлялась их подготовка.

"Проект закона "О высшем образования", который разработало Минобразования, создовался еще с 2008 года. К его обсуждению были привлечены сотни специалистов и тысячи экспертов. Сама тоька рабочая группа, в состав которой входили ректоры, студенческие лидеры, представители общественных организаций, насчитывала более 50 участников", - отметил Артем.

После регистрации Кабинетом Министров Украины проекта Закона Украины "О высшем образовании" в профильном комитете ВСУ накануне Нового года появился альтернативный законопроект, а накануне Рождества - еще один.

"Удивляет то, что 30 декабря прошлого года двое народных депутатов зарегистрировали в профильном комитете ВСУ альтернативный законопроект, а 6 января появился еще и третий. Такие шаги тормозят реальные реформы высшего образования, поскольку рассмотрение альтернативных проектов является элементарным затягиванием времени".

Artem Nikiforov on Higher Education Draft Legislation

Artem Nikiforov, President of the Student Council of the Institute, took part in the work of the Committee on Science and Education of the Ukrainian parliament deliberating the Higher Education Draft Legislation

"Our students should be able to choose what they want to study as well as feel free to get new educational experience not at foreign colleges only but also at ones within Ukraine" - Artem Nikiforov said.