Президент Словенії відвідав ІМВ

12.10.2011
12 жовтня 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідав почесний гість Президент Республіки Словенія Данило Тюрк. Пан Президент прибув разом із делегацією в рамках свого офіційного візиту до України та прочитав студентам ІМВ лекцію на тему "Європейська безпека й співпраця сьогодні". Зустріч з паном Президентом відкрив Проректор Університету з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв"язки) Петро Олексійович Бех. В ході лекції пан Тюрк наголосив на тому, що вирішальне значення для забезпечення мирного співіснування і зміцнення політичних, військових та інших гарантій безпеки має довіра між державами. Він підкреслив, що необхідно досягти вищого рівня існуючої довіри. Важливе місце у цьому контексті було відведено Україні, чия європейська перспектива має стратегічне значення з позицій Європейського Союзу. Пан Президент підкреслив важливість розуміння значення прав людини, політичної стабільності й демократії та безпеки людини, як факторів міжнародного миру й загальної безпеки сьогодні. Крім того, увагу було приділено і необхідності вирішення не лише довготривалих завдань, а й "заморожених" конфліктів, як наприклад, в Молдові та на Кавказі. Пан Тюрк також наголосив на можливому сприянні з боку України у вирішенні цих конфліктів. Активна співпраця між різними міжнародними організаціями, за словами пана Тюрка, може набагато спростити вирішення існуючих конфліктів та забезпечити міжнародний мир та безпеку. Наприкінці своєї промови пан Президент висловив надію на приєднання України до ЄС у близькому майбутньому та наголосив на підтримці України з боку Словенії в цьому напрямку. Після промови Президент Словенії закликав студентів до діалогу, на що молоді люди швидко відреагували і поставили ряд цікавих запитань. Пан Тюрк надав на усі питання інформативні та вичерпні відповіді. На жаль,для спілкування залишився обмежений час і студенти сподіваються на наступну зустріч для продовження такогоцікавого діалогу з паном Тюрком не тільки як з лідером європейської Словенії, а й як з цікавою особистістю.

ФОТО: Юрія Тивончука/Прес-центр КНУ

Більше фото на нашій сторінці на facebook: