Долучаймося до українського інтелектуального гуманітарного простору!

09.10.2011

14 жовтня в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбудеться IV Академічна дискусія на тему: «Спадщина Середньовічних Сходу й Заходу та європейська ідентичність України» у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

ПРОГРАМА:
Вітальне слово:
Володимир Бугров (КНУ імені Тараса Шевченка),
Григорій Семенюк (Інститут філології),
Мирослав Попович (Інститут філософії),
Микола Жулинський (Інститут літератури)
Микола Сулима (Інститут літератури)
І подіумна дискусія Середньовіччя і богословсько-філософська думка:
історія української філософської думки і спадщина Отців Церкви; латинська схоластика в українській гуманітаристиці;
Юрій Чорноморець, доктор філософських наук, професор Національного університету державної податкової служби України.
Володимир Бурега, кандидат теології, кандидат історичних наук, проректор Київської Духовної Академії з наукової роботи.
Андрій Баумейстер, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
Олександр Сарапін, кандидат філософських наук, доцент кафедри релігієзнавства Національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
Микола Симчич, кандидат філософських наук, науковий співробітник відділу історії філософії України Інституту філософії НАН України.
11.30 – 12.00 – вільна дискусія.
ІІ подіум на дискусія Середньовіччя і література
Юрій Пелешенко, д.філол. н. (Інститут літератури НАН України)
Оксана Сліпушко, д.філол. н., проф. (Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка)
Леся Звонська, д.філол. н., проф. (Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка)
Юля Джугастрянська, к.філол.н., літературознавець, перекладач, куратор номінації "Романи" Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п"єс і пісенної лірики "Коронація слова", ст. викладач кафедри перекладу КУ імені Бориса Грінченка.
13.00 – 13.30 – вільна дискусія.
13.30 – 14.00 – перерва на каву.
ІІІ подіумна дискусія
Середньовіччя й мистецький контекст української культури.
Надія Нікітенко, д. істор. наук, Заповідник «Софія Київська»
В’ячеслав Корнієнко, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська»
Дмитро Степовик, проф., доктор мистецтвознавства, завідувач відділу Інституту мистецтва та етнографії НАН України.
Руслана Демчук, кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології Національного університету Києво-Могилянська Академія.
14.30 – 15.00 – вільна дискусія.

Спеціальний гість IV Академічної дискусії Тарас Компаніченко

Модератори подіумних дискусій: