Заява студентського самоврядування

23.09.2011
Відкритий лист лідерів органів студентського самоврядування

Ми, лідери органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України, засуджуємо дії активістки радикальної організації «Братства Святого Луки», студентки Києво-Могилянської академії Дарини Степаненко.

Студентська громадськість вважає цей вчинок принизливим та негідним звання справжнього українського Студента!
Наголошуємо, що такі вчинки є неприпустимими для студентів одного з кращих вищих навчальних закладів країни. Для тих, хто вважає себе майбутньою елітою нації!

Україна є цивілізованою державою. Тому варто пам’ятати, що статус студента не дає права повертатися до середньовічних методів вирішення проблем, а навпаки вчить найкращих традицій та досвіду сотень років. Тому будь-які форми протесту чи висловлення власної думки мають бути дипломатичними.

Подібні ж вчинки лише псують міжнародний імідж України та демонструють небажання деяких окремих представників студентської молоді до конструктивного діалогу.

У той же час ми переконані, що дії цієї студентки навряд чи були усвідомленими та зваженими. Ми розуміємо, що у 17-річному віці світогляд кожної людини, її манери поведінки та цінності легко піддаються зовнішньому впливу, чим і скористалися політично ангажовані структури, як в середині університету, так і на державному рівні.

Ми вимагаємо від правоохоронних органів припинити будь-які переслідування студентки Києво-Могилянської академії Дарини Степаненко та звернути свою увагу на тих людей, які у політичній боротьбі використовують гарячі серця звичайних студентів.

З повагою,
Всеукраїнська студентська рада,

Українська асоціація студентського самоврядування,

Асоціація керівників органів студентського самоврядування Києва,