У ВІКНУ черговий випуск офіцерів

19.06.2011
У суботу 18 червня 2011 року у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) відбулася урочиста церемонія випуску офіцерів. У цей день отримали дипломи за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» – 129 випускників, «магістр» – 36 випускників (з них: золота медаль – 6, диплом із відзнакою – 44), які в подальшому проходитимуть військову службу в підрозділах Збройних Сил та інших військових формуваннях України.
За словами начальника Військового інституту генерал-майора Віктора Балабіна цьогорічні випускники гідно склали державні іспити і готові до виконання службових обов’язків на офіцерських посадах, які на них вже чекають у військах.
– Варто відзначити не тільки наших золотих медалістів чи тих, хто отримав дипломи з відзнакою, – зазначив генерал-майор Віктор Балабін, – а й, наприклад, курсантів (сьогодні вже лейтенантів) навчальної групи факультету іноземних мов та військового перекладу, які показали за результатами трьох комплексних екзаменів та захисту дипломних робіт всі відмінні оцінки. При підбитті підсумків ДЕК її голова – директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко звернув на цей приклад особливу увагу.
Дипломами з відзнакою та золотими медалями цього року були нагороджені старший лейтенант Ірина Савран й лейтенанти Ілля Лукіянчук, Дар’я Матвєєва, Юлія Макрій, Альона Кулікова та Ольга Столітня.
Після доведення наказу Міністра оборони України про призначення випускників на посади та вручення дипломів й відзнак про закінчення Військового інституту відбувся урочистий мітинг.
Вітаючи випускників від імені Міністра оборони України, директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Микола Науменко наголосив:
– Ви починаєте офіцерську службу у відповідальний час реформування українського війська, у рік, коли наша держава святкує 20-ту річницю своєї Незалежності. Сьогодні ви отримали свої перші офіцерські погони, а з ними завершили перший період самостійного дорослого життя. З цього дня, ви починаєте новий етап, гортаєте нову, поки ще не заповнену сторінку вашої біографії. Якою буде вона, залежить від кожного з вас, від вашої наполегливості, рівня освіченості, ваших моральних і ділових якостей. Впевнений, що ви будете гідно нести високе звання захисника Вітчизни, випускника ВІКНУ, – наголосив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України.
– Ось і здійснилася ваша мрія… – з таких слів розпочав свій виступ начальник Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України генерал-майор Олександр Копаниця. – Попереду напружена офіцерська служба. Сьогодні держава робить все, щоб ви могли гідно виконувати свій військовий обов’язок. «Честь, відповідальність та професіоналізм» – ці слова повинні бути вашим девізом, – підкреслив генерал-майор Олександр Копаниця.
Після прощання випускників із Бойовим Прапором, покладання квітів до меморіальної дошки першому начальнику Військового інституту генерал-лейтенанту Сергію Жукову та проходження урочистим маршем новоспечені лейтенанти отримали благословення від представника Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, настоятеля Свято-Володимирського храму при Верховній Раді України Отця Віктора Яценка.
Завершився урочистий захід прощальним вальсом випускників та фотографуванням на згадку.

Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін