90-ий Почесний доктор університету

19.04.2011
18 квітня університет відвідав президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Він прибув до Києва для участі у Київському саміті ядерної безпеки та Чорнобильській міжнародній конференції, участь у якій візьмуть близько 40-ка глав держав та урядів, представники міжнародних організацій. Рішенням Вченої ради університету Жозе Мануелю Баррозу присвоєно звання Почесного доктора. Студенти і викладачі тепло вітали головного єврокомісара. Ректор університету академік Леонід Губерський вручив йому диплом, медаль та мантію Почесного доктора. Жозе Мануель Баррозу сердечно подякував за високу честь бути у когорті причетних до слави Шевченкового університету і виступив з лекцією, в якій дав високу оцінку потенціалу України і схвалив її кроки на шляху інтеграції до Євросоюзу. Він наголосив, що Євросоюз є лідером, що акумулює зусилля та кошти на допомогу Чорнобилю, з 1995 року Єврокомісія надала для цієї мети 470 млн. євро, а нині додатково виділить 110 млн. євро для добудови об’єкту «Укриття». Пан Баррозу окреслив перспективи розвитку Євросоюзу на предмет його розширення, значення освіти в цих процесах і наголосив: «Майбутнє належить тим, хто до нього готується». Він також з охотою відповів на запитання студентів.