Співробітництво між кафедрою германської філології Інституту філології та Гердер-Інститутом Лейпцігського університету

28.02.2011
На початку 2011 року між кафедрою германської філології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка та Гердер-Інститутом Лейпцігського університету було створено інституційне партнерство філологів-германістів (ІПГ), яке буде фінансуватися службою академічних обмінів Німеччини ДААД. В Україні це першій досвід такого партнерства в галузі германської філології. Кафедра інтегрує в існуючу міжнародну мережу германістів Гердер-Інституту, до якої входять відомі світові університети, зокрема Universität Salamanca (Іспанія), Universität Guadalajara (Мексика), University of Arizona (США), Universität Curitiba (Бразилія), Ain Shams Universität Kairo (Єгипет), Universität Stellenbosch (Південна Африка). Така інтеграція повністю відповідає ідеології сучасного університету, спрямованого на досягнення ефективної інтернаціоналізації освіти та наукових досліджень. Кафедра планує розробку та введення програми подвійних магістерських дипломів із спеціальності «Німецька мова як іноземна», інтенсифікацію обмінів науковців та студентів, а також створення наукової школи в міждисциплінарній галузі германської філології та вироблення кардинально нових підходів до вивчення німецько-українського лінгвокультурного простору.
Першій крок реалізації інституційного партнерства германістів заплановано на період з 9 по 11 березня поточного року, коли Київський національний університет імені Тараса Шевченка відвідує делегація Лейпцігського університету на чолі з професором Клаусом Альтмайером. Заплановані зустрічі з керівництвом університету та Інститутом філології. Буде працювати спільна робоча група, яку з української сторони очолює завідувач кафедри германської філології д. філол. н., доц. Р.Є. Пилипенко. Група має ініціювати дискусії з науковцями, викладачами, докторантами, аспірантами, студентами магістратури в галузі германської філології з метою започаткування спільних наукових та освітніх проектів.

Програма семінару з 09 по 11 березня 2011

Середа, 8 березня 2011

Прибуття делегації
Проф. Клаус Альтмайер;
Проф. Крістіан Фандрих;
Др. Кармен Шір.
19.30 Зустріч в аеропорту

Четвер, 9 березня 2011 (кафедра германської філології, ауд. 102, Інститут філології)

Учасники:
Кафедра германської філології: д.філол.н., доц. Пилипенко Р.Є.; д.філол.н., проф. Сахарчук Л.І.; д.філол.н., проф. Козловський В.В.; к. філол. н., доц. Сойко І.В.; к. філол. н., доц. Тимченко Є.П.; к. філол. н., доц. Павличко О.О.; к. філол. н., доц. Кучма О.І.; ст. викладач Онанко Л.А. та інші викладачі кафедри германської філології.
Гердер-Інститут: проф. К. Альтмайер; проф. Крістіан Фандрих; др. Кармен Шір

Інституційне партнерство філологів-германістів як основа для обміну фахівцями та наукових досліджень
09.00 – 09.15 Вітання проректора з наукової роботи проф. Григорука В.І.
09.30 – 11.00
Інституційне партнерство германістів «Київ – Лейпциг»: перспективи співробітництва в галузі наукових досліджень, навчання та підготовки майбутніх спеціалістів
Доповіді проф. Клауса Альтмайера та д.філол.н., доц. Пилипенка Р.Є.
11.00 – 11.15 Перерва на каву

Започаткування спільних проектів
11.15 – 12.00

Огляд науково-дослідницьких лінгвістичних напрямів у діяльності Гердер-Інституту Лейпцігського університету (проф. Крістіан Фандрих):
• основні напрями досліджень;
• проекти в галузі германської філології;
• наукові публікації та серії наукових видань;
• проекти аспірантів.
12.15 – 13.00 Огляд лінгвістичних досліджень на кафедрі германської філології Інституту філології (д.філол.н., доц. Пилипенко Р.Є.):
• науковий профіль кафедри;
• ключові докторські та аспірантські проекти.
13.00 – 14.00 Обід
14.00 – 14.30 Робоча зустріч з керівництвом Інституту філології
Перспективи організації спільного лінгвокультурологічного дослідницького проекту та підготовка семінару для фахівців на тему «Забуття та пам'ять» у 2012 р.
14.30 – 15.15 Країнознавство як наука: нові шляхи старої дисципліни
(проф. Клаус Альтмайер)
(др. Кармен Шір)
15.45 – 16.15 Стан та перспективи лінгвокультурологічних досліджень на кафедрі германської філології Інституту філології
(д.філол.н., доц. Пилипенко Р.Є.)
16.15 – 17.00 Дискусія
17.30 – 18.30 Вечеря
з 19.00 Відвідування концерту бандуристів у Національній філармонії
України
Четвер, 10 березня 2011
Перспективи інтернаціоналізації спільних проектів

09.30 – 10.30

10.30 – 12.30
Робоча зустріч із начальником Управління міжнародних зв'язків к.ф.н., доц. О.Ф. Івановим. Обговорення правил та змін у порядку організації спільних магістерських програм, їхніх можливостей та меж

Презентація наукових проектів співробітників кафедри германської філології та кафедри світової літератури
12.30 – 14.00 Обід
Перспективи співробітництва в дослідницький галузі та в питаннях підготовки молодих спеціалістів
14.00 – 14.30 Міжнародне співробітництво Інституту філології: програми обміну та проблеми їхньої реалізації
(к. філол. н., доц. Марія Іваницька, заступник директора Інституту філології з міжнародних зв’язків)
14.30 – 15.45 Питання обміну викладачами, аспірантами та студентами.
Специфіка магістерських робіт та дисертацій на міжнародному рівні: робота над пошуком теми та наукове керівництво
Презентація найкращих проектів аспірантів кафедри германської філології
16.00 – 17.00 Заключна дискусія
17.00 – 17.30 Перерва