СПІВАЄ КАПЕЛА «ДНІПРО»

21.01.2011
Наприкінці січня у конференц-залі Київського міського будинку вчителя відбувся концерт «Різдвяні зустрічі або у світлі Віфлеємської зірки», організований за сприяння товариства «Співуча родина» та Клубу шанувальників романсу (ведуча концерту: Валентина Кузик – музикознавець, доктор філософії мистецтва, лауреат премії М. Лисенка) .
У концерті взяли участь багато різних хорових колективів та солістів-виконавців, зокрема: Дитячий хор Національної радіокомпанії України, Народна академічна хорова капела НТТУ «КПІ», Камерний хор «Пектораль» Київського міського будинку вчителя, Чоловічий вокальний ансамбль Патріаршого кафедрального собору св. Володимира, Тамара Ходакова – солістка Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва, лауреат міжнародних конкурсів.
Окрасою концерту став виступ Народної хорової капели «Дніпро» Молодіжного центру культурно-естетичного виховання Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка репрезентувала відразу дві премєри – першу сценічну версію кантати Левка Ревуцького «Хустина» (диригент і художній керівник Ірина Душейко, концертмейстер Валерій Тітович, режисер-постановник Ольга Соломкіна – культорганізатор МЦКЕВ) та два хорових твори («Херувимська», «Покаяння»), виконані під керівництвом автора – хормейстера капели і композитора Ігора Тилика.
Цей концерт став для Народної хорової капели «Дніпро» важливою віхою, котра підсумувала досягнення попереднього місяця творчої роботи: концерту в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка (22.12.10.); різдвяного запису та інтерв’ю на Українському телебаченні каналом «Інтер» – сюжет телепередачі «Подробиці» присвячений історії створення та першого виконання хором Київського національного університету імені Тараса Шевченка (на той час університету св. Володимира) у 1916 р. всесвітньо відомого хорового твору «Щедрик» М.Леонтовича (ефір 8 січня 2011 р.); виступу-інтервю в прямому ефірі телеканалу КДТРК «Зустріч для вас» 11 січня 2011 р. (ведуча Юлія Симеонова) керівників-диригентів Народної хорової капели «Дніпро» Ірини Душейко та Ігора Тилика (передачу присвячено історії виникнення колективу та сучасному стану його розвитку).
Найближчим часом планується низка концертних виступів капели «Дніпро» у межах відзначення чергової річниці вшанування пам’яті великого Кобзаря Тараса Шевченка.
Детальну інформацію про ці та інші культурні заходи можна буде дізнатися в Молодіжному центрі культурно-естетичного виховання ( Головного навчального корпус КНУ імені Тараса Шевченка вул. Володимирська,60 к.148, за тел.2393339), а також через розміщені заздалегідь анонси на сайті Прес-центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

Тетяна Трегубенко
Завідуюча відділом культури та мистецтв МЦКЕВ,
Ігор Тилик
хормейстер народної хорової капели «Дніпро»