Прем’єр-міністр Туреччини – Почесний доктор університету

26.01.2011
25 січня в ході дводенного візиту в Україну Прем’єр - міністр Турецької Республіки пан Реджеп Тайїп Ердоган відвідав Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Разом з ним прибули його дружина Ерміне Ердоган та донька Сюмеє Ердоган. Турецького високопосадовця тепло вітали викладачі та студенти. Відбулося засідання Вченої Ради КНУ. За значний внесок у розвиток дружби та співробітництва між народами України та Турецької Республіки, поглиблення міжуніверситетських науково-освітніх та культурних зв’язків Вчена Рада університету присвоїла Прем’єр-міністрові Туреччини звання Почесного Доктора. Під оплески присутніх ректор університету академік Леонід Губерський вручив пану Реджепу Ердогану диплом, медаль та мантію Почесного Доктора і сердечно привітав його з відзнакою.

Реджеп Ердоган у свою чергу подякував за високе визнання і підкреслив, що для нього висока честь отримати ступінь Почесного Доктора Шевченкового університету, тому що Тарас Шевченко є символом боротьби за свободу і проти бідності для народів усього світу, хоча й боровся він всього лише засобом слова, своєю невмирущою поезією, але мудреці кажуть: перо – сильніше за меч, перо – гостріше за меч і перо зламає меч. Пан Ердоган зазначив, що у глобалізованому світі багато що з Шевченкових заповітів лишається актуальним: багатство одних не може співіснувати з бідністю інших. Він також підкреслив, що проблеми світу є спільними для усіх, де б вони не відбувалися. І дві країни по обидва боки Чорного моря – Україна і Туреччина повинні показувати приклад усьому світові і бути запорукою миру і стабільності в регіоні. Він також високо оцінив рівень співробітництва університету з навчальними закладами своєї країни і розповів про розвиток освітянської сфери.

Прем’єр-міністр Туреччини зробив запис у Книзі почесних гостей.

На засіданні Вченої Ради університету був присутній міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.