Новини з Білоруського центру

01.06.2010
28 травня відбулася зустріч керівництва Інституту філології КНУ з представниками Міністерства освіти Республіки Білорусь, Білоруського державного університету та Білоруського державного педагогічного університету ім. Максима Танка. Наш університет представляли директор Інституту філології професор Григорій Семенюк, заступник директора з міжнародних зв»язків Марія Іваницька, керівник центру білоруської мови та культури інституту Оксана Полій,а також представник МОН Світлана Шкребець. Йшлося про впровадження в нашому університеті білоруської мови як фахової. Відбулося попереднє обговорення навчальних планів та кількість бюджетних місць, а також наявність та постачання методичного матеріалу. Визначалися також з можливістю обміну викладачами та студентами на взаємних умовах. Перший секретар посольства Білорусії в Україні Михайло Литін наголосив, що сприяння розвитку і розповсюдженню білоруської мови на території України - це завдання великої перспективи і подякував університету за розуміння цієї мети. Заступник декана філософського факультету Білоруського державного університету Павло Навойчик презентував білоруському центру ювілейне видання до 70-річчя філологічного факультету Білоруського державного університету корисне видання, а декан факультету білоруської філології і культури Білоруського педагогічного університету ім. Максима Танка Франц Шумчик стилізовану білоруську ляльку. На зустрічі був присутній також начальник відділу вищої освіти Міністерства освіти Білорусії Едуард Шевцов. Він розповів з чого розпочалося відкриття центру білоруської мови і культури в КНУ. Його ініціювали у 2009 році на своїй зустрічі Глави держав України та Білорусі. Було укладено відповідну Угоду між Міністерством освіти Білорусі та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Університет виділив приміщення, а білоруси - меблі, оргтехніку, навчально-методичну літературу. Нині центр успішно діє, контакти стають тіснішими, форми роботи цікавішими. Зокрема, в його планах проведення Днів білоруської культури в нашому університеті.